İletişim Formu  
Mail Gönderin  

 Biletiva Ticari Elektronik İleti Onay Mesajı
Divasoft Yazılım ve Elektronik Ticaret Anonim Şirketi (“Biletiva”) ile paylaşmış olduğum iletişim bilgilerimin, Biletiva’nın satış ve tanıtımını gerçekleştirdiği bilet, ürün ve hizmetler konusunda, organizatörlere, sponsorlara ve diğer üçüncü kişilere ilişkin unsurları ve/veya link ya da yönlendirmeleri veya reklamları da içerebilen şekilde tanıtım ve bilgilendirmeler, duyurular, bültenler, haberler, kampanyalar, davetiyeler, kişiye özel içerikler, teklifler, kutlama ve temenniler gönderebilmek, anket veya Biletiva bilet, ürün, eşya vb. satışlarını yapabilmek vb. her türlü pazarlama faaliyeti kapsamında kullanılmasına, tarafımla sms, e-posta, telefon kanallarıyla iletişime geçilmesine ve belirtilen yollarla tarafıma ticari elektronik ileti gönderilmesine 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun kapsamında onay verdiğimi; bu kapsamda Divasoft Yazılım ve Elektronik Ticaret Anonim Şirketi ile paylaşmış olduğum ad, soyad, e-posta, telefon numarası ve tarafıma özelleştirilmiş etkinlik-kampanya bildirimleri yapılabilmesi kişisel etkinlik beğeni bilgilerimin gizliliklerinin korunması için gerekli tedbirler alınarak; 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na ve kanuni ilkelere uygun şekilde, veri sorumlusu Divasoft Yazılım ve Elektronik Ticaret Anonim Şirketi ile bu şirketin ortakları, iş ortakları, halefleri ve/veya bunların belirleyeceği üçüncü kişiler tarafından, yasal nedenlerle otomatik olan/olmayan yöntemler ile alınmasına, yasal süreler aşılmamak üzere yurt içinde ve/veya yurt dışında yazılı/dijital arşivlere kaydedilmesine, depolanmasına, muhafaza edilmesine, kullanılmasına, güncellenmesine, değiştirilmesine, yeniden düzenlenmesine, sınıflandırılmasına, yurt içinde veya yurt dışına aktarılmasına ve sair kanunlara uygun şekilde işlenmesine, ilgili tüm yasal haklarım hakkında bilgilendirilmiş olarak açıkça izin (rıza/onay) verdiğimi kabul, beyan ve taahhüt ederim.

 Vermiş olduğunuz hizmetlerle ilgili sizinle nasıl iletişime geçebilirim?
info@biletiva.com adresi üzerinden bize şikayet, öneri ve bilgilendirmelerinizi yapabilirsiniz. En kısa sürede mail üzerinden konu ile ilgili bilgilendirileceksiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

 Biletiva sayfasına giriş yaptığında Türkçe olarak görünmüyor?
Sitenin ilk giriş dili tarayıcı için kullanılan dil ayarlarından alınmaktadır. Ekranın sağ üst köşesinde yer alan dil ayarlarından TR seçeneği seçilerek Türkçe olarak devam edilebilir.
 Facebook ve Google+ Hk.
Facebook ve Google+ ile kullanıcı kayıt olma ve kullanıcı giriş özelliği eklenmiştir

 Biletimi iade edebilir miyim?
İptal edilen etkinlikler haricinde ücret iadesi gerçekleştirilemeyecektir.
 Biletim iade edildi kredi kartımda iadesi görünmüyor?
İptal edilen bir etkinlik için ücret iade işlemi gerçekleştirildi ise banka durumuna göre kredi kartınıza yansıma süresi 2 ila 4 gün arasında sürebilmektedir. Konuyla ilgili bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz

 Bileti açığa almak nedir?
Katılamayacağınız etkinlikler için biletinizi açığa alarak başka bir etkinlik için kullanabilirsiniz. Sinema için 2 saat, Tiyatrolar ve diğer etkinlik biletleri için 24 saat öncesinde biletlerinizi açığa alıp başka bir etkinlik için kullanabilirsiniz.
 Biletimi nasıl açığa alabilirim?
Kullanıcı adı şifrenizle giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede isminize tıklayıp biletlerim bölümünden ilgili bileti seçerek açığa alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Açığa alınan bilet tutarı kredinize eklenecektir. Yeni bir etkinlik için bilet alımında öncelikli olarak bu kredinizden kullanılacaktır.
 Biletimi açığa alamıyorum?
Sinema için 2 saat, Tiyatrolar ve diğer etkinlik biletleri için 24 saat öncesinde biletlerinizi açığa alıp başka bir etkinlik için kullanabilirsiniz. ( Altunizade Capıtol Spectrum Cıneplex Sinemasından alınan biletlerin açığa alınması için İlgili sinema salonu ile iletişime geçmeniz gereklidir. )
 Açığa aldığım bileti nasıl kullanabilirim?
Açığa alınan bilet tutarı kredinize eklenecektir. Daha sonraki bilet alımlarınızda öncelikli olarak bakiyeniz yeterli ise ilgili kredinizden ödeme işlemi gerçekleştirilecektir.

 Biletiva’ dan nasıl bilet alabilirim?
Biletiva’dan etkinliklere bilet alabilmeniz için öncelikle üyelik kaydı oluşturmanız gereklidir. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Kayıt Ol” bölümünden kaydınızı oluşturabilirsiniz. Bu bölümde belirlediğiniz e-mail adresi ve şifrenizle ekranın sağ üst köşesindeki “Giriş Yap” bölümünden sisteme üye olarak giriş yapabilirsiniz. Ekranın üst bölümünde bulunan “etkinlikler” kısmını kullanarak ya da “etkinlik arama” kutusuna aradığınız etkinliğin ismini yazarak katılmak istediğiniz etkinliği bulabilirsiniz.
 Bilet alımı için ödeme yöntemleri nelerdir?
Etkinlikleri için sadece kredi kartı ile bilet alımı yapılabilmektedir.
 Biletiva üzerinden kredi kartı ile alışveriş yapmak güvenli midir?
Biletiva sistemleri en ileri derece güvenlik sistemleri ile korunmaktadır. Üyelerimizin kredi kartı bilgileri kesinlikle hiçbir şekilde kayıt altına alınmamaktadır. SSL ile ödeme bilgileriniz şifrelenmektedir ve üçüncü kişiler tarafından görülmesi engellenmektedir. Kullanılan güvenlik duvarı sistemi ile dışarıdan yapılacak siber saldırılara karşı güvenlik üst düzeyde sağlanmaktadır.
 Kredi kartımla ödeme yapamıyorum?
Kredi kartınızın limitinin yeterli olduğunu kontrol edin. Kredi kartınızın internet üzerinden alışverişe açık olduğunu kontrol edin. Kart son kullanımını kontrol edin. Girmiş olduğunuz kart bilgilerinizi kontrol edin. Gerektiğinde bankanız ile görüşerek müşteri temsilcinizden bilgi alabilirsiniz.
 3D Secure nedir?
Master ve Visa card tarafından geliştirilen sistem ödemenizi direkt olarak banka üzerinden yapmanızı sağlayarak güvenliğin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir.
 3D Secure sistemini nasıl kullanabilirim?
Ödeme ekranında “İşlemde 3D sercure kullanmak istiyorum” seçeneğini işaretleyin. Bir sonraki ekranda bankanızın sayfasına yönlendirileceksiniz. Banka tarafından istenilen bilgileri sağladıktan sonra gerekli kontroller gerçekleştirilecek ve tekrar Biletiva sayfasına yönlendirileceksiniz.
 3D Secure sayfası açılmıyor?
Kullandığınız internet tarayıcısında ( browser ) Pop-Up /Açılır Pencere engelleyicisinin pasif durumda olması gereklidir.
 3D Secure sistemi ile ödeme yapamıyorum?
Banakanız ile görüşerek kartınızın 3D secure sistemine açık olduğunu müşteri temsilcinize kontrol ettirin.
 EFT ve Havale ile nasıl bilet alabilirim?
EFT ve Havale ile bilet alımı yapılamamaktadır. Kredi kartı ile bilet alım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Satın aldığım biletimi nasıl teslim alabilirim?
Etkinlik günü ilgili sahnenin gişesinden biletlerinizi kimliğiniz ve rezervasyon numaranız ile teslim alabilirsiniz. Güvenlik amacı ile biletler teslim esnasında kimlik kontrolü ile yapılacaktır. Biletler farklı bir kişi tarafından teslim alınacak ise Biletlerim bölümünde “Teslimat Kişi Değişimi” seçeneği ile teslim alacak kişi bilgisini ekleyebilirsiniz. Teslim alacak olarak kaydı oluşturulan kişi kimlik ve rezervasyon numarası ile biletleri ilgili sahne gişesinden teslim alabilir.
 Satın aldığım biletleri farklı bir kişi teslim alabilir mi?
Biletler farklı bir kişi tarafından teslim alınacak ise Biletlerim bölümünde “Teslimat Kişi Değişimi” seçeneği ile teslim alacak kişi bilgisini ekleyebilirsiniz. Teslim alacak olarak kaydı oluşturulan kişi kimlik ve rezervasyon numarası ile biletleri ilgili sahne gişesinden teslim alabilir.
 İndirimli biletler kimlere uygulanır?
Etkinlikler için indirimli bilet satışı ayrıca belirlenir ve bilet alımı esnasında indirim seçimi ekranında görüntülenir. Sinema biletleri için 3 yaş altı misafirlerimiz sinema salonuna alınmayıp, 3 yaş üstü tüm misafirler bilete tabidir.
 Nasıl indirimli bilet alabilirim?
Biletiva’dan etkinliklere bilet alabilmeniz için öncelikle üyelik kaydı oluşturmanız gereklidir. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Kayıt Ol” bölümünden kaydınızı oluşturabilirsiniz. Bu bölümde belirlediğiniz email adresi ve şifrenizle ekranın sağ üst köşesindeki “Giriş Yap” bölümünden sisteme üye olarak giriş yapabilirsiniz. Ekranın üst bölümünde bulunan “etkinlikler” kısmını kullanarak ya da “etkinlik arama” kutusuna aradığınız etkinliğin ismini yazarak katılmak istediğiniz etkinliği bulabilirsiniz. Bulduğunuz ekinliğin içerisinde “Bilet Al” butonuna basarak bilet alma işlemlerini başlatabilirsiniz. Tarih/seans/koltuk işlemlerinden sonra devam eden “indirim seçimi” ekranında indirimli bilet alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ekranın alt tarafında bulunan artı(+) ve eksi(-) butonları ile indirimli almak istediğiniz bilet sayısını seçebilirsiniz. Devam butonuna basarak ödeme işlemini gerçekleştirebilir ve bilet alım işlemini tamamlamış olursunuz.
 Etkinlikler için bilet satışı ne zaman başlıyor?
Bilet satış tarih ve saatleri, ilgili etkinliğin satışa sunulacağı her işletme tarafından ayrı ayrı belirlenmektedir.
 Şifremi unuttum bilet satın almak için sisteme giriş yapamıyorum?
Ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Giriş Yap” bölümü içinde bulunan “şifremi unuttum” linki ile yeni bir şifre talep edebilirsiniz. Açılan pencerede üye olduğunuz email adresinizi yazdıktan sonra ilgili mail adresinize yeni şifrenizi oluşturmak için link gönderilecektir. Bu linki kullanarak yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Email inbox/gelen kutusunda görünmüyor ise junk/spam/önemsiz posta kutunuzu kontrol etmeyi unutmayınız.
 Satın aldığım etkinlik bilgisi sms/email olarak tarafıma ulaşmadı?
Email ve GSM no bilgilerinizi kontrol ediniz. GSM bilginizi üyelik girişi yaptıktan sonra sağ üst köşedeki isminizin üzerine tıklayarak “üyelik bilgilerim” bölümünden güncelleyebilirsiniz. Email bilginiz hatalı ise info@biletiva.com’a talebinizi iletebilirsiniz. Email bilginiz doğru ise junk/spam/önemsiz posta kutunuzu kontrol etmeyi unutmayınız. Bütün kontrolleri gerçekleştirdiğiniz halde email/sms alma sorununuz devam ediyorsa durumu info@biletiva.com’a bildirebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.
 Satın aldığım etkinlik bilgisini email olarak tekrar nasıl alabilirim?
Biletlerim bölümünden ilgili etkinliğin altında bulunan “Bilet Detaylarını Eposta ile Tekrar Gönder” seçeneğini kullanabilirsiniz.
 Etkinlik seçimi ve sepete eklenen etkinlik biletlerinin işlem süre kısıtlaması ne kadardır?
Etkinlik seçimi ve sepete ekleme aşamasında işlem süre kısıtlaması 5 dk’ dır. Sepete eklenmiş olan biletler 20 dk süre ile sepetinizde beklemektedir. Süre sonunda seçilmiş olan rezervasyon bilgileri otomatik olarak kaldırılmakta ve satışa açılmaktadır.
 Ödeme ekranında SSL hatası alıyorum, SSL sertifikanız tarayıcı tarafından güvenli görülmüyor?
Sitemizde uygulanmakta olan güvenlik tedbirleri üyelerimizin maksimum seviyede güvenli bir ortamda kullanım ve ödeme işlemlerini gerçekleştirmesini sağlamaktadır. SSL sertifikasının bilgisayarınızca doğrulanamamasının genel olarak sebebi tarih/saat ayarının yanlış olması veya kullanmış olduğunuz browser (Internet Explorer, Google Chrome vb) ayarlarının yanlış yapılandırılmasından olabilir.

 Neden Biletiva üyelik kaydı oluşturmam gerekir?
Biletiva’da yayınlanan etkinliklere bilet almak için üyelik kaydı oluşturulması gereklidir. Üyelik kaydı esnasında girmiş olduğunuz bilgiler bilet alım esnasında otomatik olarak sistem tarafından kullanılır. Böylece daha sonraki etkinlik bilet alımlarınızda aynı bilgileri tekrar girmek zorunda kalmazsınız. Üyelik bilgileriniz ile sisteme giriş yaparak satın aldığınız biletleri görebilir, üyeliğinize kredi yüklemesi yapabilirsiniz. Biletiva üyeliği ücretsizdir.
 Biletiva’ya nasıl üye olabilirim?
Ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Kayıt Ol” bölümünden kaydınızı oluşturabilirsiniz. Bu bölümde belirlediğiniz email adresi ve şifrenizle ekranın sağ üst köşesindeki “Giriş Yap” bölümünden sisteme üye olarak giriş yapabilirsiniz. Girmiş olduğunuz cep telefonu ve email bilgisine satın almış olduğunuz etkinliklerin bilgisi iletilecektir.
 Biletiva’ya girmiş olduğum bilgiler üçüncü kişiler ile paylaşılacak mı?
Üyelik esnasında girmiş olduğunuz bilgiler izniniz olmadığı sürece üçüncü kişiler ile paylaşılmamaktadır. Ancak kanunlar çerçevesinde resmi makamlar bilgilerinize ulaşabilir. Gerekli görüldüğü takdirde katıldığınız etkinliği düzenleyen organizatör ve etkinlik sahipleri ile bilgileriniz paylaşılabilir.
 Şifremi unuttum sisteme giriş yapamıyorum?
Ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Giriş Yap” bölümü içinde bulunan “şifremi unuttum” linki ile yeni bir şifre talep edebilirsiniz. Açılan pencerede üye olduğunuz email adresinizi yazdıktan sonra ilgili mail adresinize yeni şifrenizi oluşturmak için link gönderilecektir. Bu linki kullanarak yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Gönderilen email inbox/gelen kutusunda görünmüyor ise junk/spam/önemsiz posta kutunuzu kontrol etmeyi unutmayınız.