...

 Kadim Kanun / Das Alte Gesetz

...
 Yaş sınırı henüz tanımlanmamıştır.
AÇIKLAMA
Alman Dışavurumcu sinemasından muhteşem bir film... Restorasyon prömiyeri 2018’de Berlinale’de yapılan Kadim Kanun, 1800’lerin ortasında, Doğu Avrupa’nın bir kasabasında geleneklere sıkı sıkıya bağlı ailesiyle yaşayan genç Baruh’un oyuncu olmak için ailesini terk edip gezgin bir tiyatro grubuna katılmasını ve bununla birlikte değişen hayatını anlatıyor. Geleneklerle modern hayatın kıskacında, sanatın zorlu basamaklarını çıkarken kendini sorgulayan bir hayatın çarpıcı anlatısı. Daha önce Varyete filmini festivalde gösterdiğimiz Alman Sineması’nın usta ismi E. A. Dupont bu filminde de aşk, sanat, özgürlük, modern dünya, vefa ve gelenek gibi büyük temalar üzerine etkin bir anlatı kuruyor.
Müzik / Music: Donald Sosin (Piyano / Piano), Alicia Svigals (Keman / Violin)
Sunum / Introduction: Jay Weissberg

An amazing film from German Expressionist cinema...
Premiered in Berlinale in 2018, The Ancient Law tells the story of young Baruch who lives in an Eastern European town in the mid-1800s with his strictly traditional family. Baruch decides to leave everything behind to join a travelling theatre group, dreaming of a successful stage career. E.A. Dupont, whose sensational Variety was screened at the festival in previous years, constructs a masterful narrative in this film about the moral dilemmas of his characters struggling between matters of life, such as love, art, freedom, modernity, loyalty and tradition.

Yönetmen / Director: Ewald André Dupont, Oyuncular / Cast: Ernst Deutsch, Abraham, Morewski, Henny Porten, Yıl / Year: 1923, Ülke / Country: Almanya / Germany, Altyazı / Subtitles: İngilizce, Türkçe /
English, Turkish, Süre / Duration: 135’

Bu etkinlik için Seans bulunamadı

{{detail.name}}
 {{detail.adres}} {{detail.ilce}}