...

 Neşe Dolu Bir Masal

...
 5 yaş ve üzeri izleyicilerimiz için tavsiye edilir.
MusicŞefika Yurga
ActorsHicran Çalı, Çağla Nefesoğlu
Vision date20 MAYIS 2018
WriterHicran Çalı
DirectorHicran Çalı
Description
Can Can bir gün oğluyla bilmecelerden bilmece seçer, eğlenirken, dışarıdan bir ses duyar. Uzaklar ülkesinin insanları mutsuzluk illetine tutulmuştur. Onları güldürecek masalcılara, hokkabazlara, curcunabazlara, ağaçlar kuşlar dile gelip seslenmişlerdir. Can Can bu dileğe kulak vererek Uzaklar Ülkesi’ne doğru yola çıkar… Macera da böyle başlar.

Çocuğunuz Neşe Dolu Bir Masal’ı izlediğinde;
Oyunda kullanılan türkü formunda eserleri dinlerken, belki de şehir hayatında daha önce hiç duymadıkları tekerlemelere kahkahalarla gülerken; bunun bir kendi tarihleriyle buluşma olduğunu bilmeseler de küçücük kalplerinin taa derinlerinde hissedecekler. Yüzyıllardır hayatımızda olan; ipler, tahtalar, kumaşlarla kurduğumuz oyun alanında, basit enstrümanlarla yapılan efektler ve şarkılar eşliğinde, oyuncuların hünerleriyle yapılan dekor değişimleri çocukların analitik düşünme becerilerinin ve hayal güçlerinin gelişmesine katkıda bulunacak.

Cancan ile birlikte bu gerçeküstü bir macerada keyifle yol alırken şaşıracak, gülecek, meraklanacak, oyunun sonunda ise mutlu sonunun neşesini hep birlikte paylaşacaklar. Cancan’ yolculuğu için gerekli hediyeleri alırken ya da bilmeceleri çözerken empati yeteneğini kullandığını görecekler.

Neden izlenmeli?
Çocuklarımızı kültürel değerlerimizle buluşturan “Neşe Dolu Bir Masal” sadece masal, türkü, tekerleme gibi kültürel formlarımızı değil, onların derinlerinde var olan kolektif iyilik, paylaşım ve bunları sağlayan empatik yaklaşımı neşeli, yaratıcı biçimde sahneye getirir. Günümüzde çok önemli olan bu iki kavram; yaratıcılık ve empati, çocuklarımıza açıkça söylemeden, dikte etmeden, maceraya ortak ederek deneyimleme yolu ile önerilir.

Tarla Faresi Çocuk Tiyatrosu

Bu etkinlik için Seans bulunamadı

 Event Place
{{oevent.EVENT_CITY}}
{{oevent.dayInt}}
{{oevent.month}}
{{oevent.dayTxt}}
{{otherEvent.DESCRIPTION}}
 On Sale {{seans_status[$index].seanslar[seans_status[$index].seans_type][0].info}}
{{seans_status[$index].seanslar[seans_status[$index].seans_type][0].info}}
Tickets Sold Out
{{seans_status[$index].difference}} Seans Tükendi
{{seans_status[$index].total - seans_status[$index].difference}} Seans Açık
{{seans_status[$index].seanslar.onsale[0].info}}
{{oevent.EVENT_LINES.name}}
{{oevent.EVENT_LINES.salon.name}}
  {{seans_status[$index].seanslar[seans_status[$index].seans_type][0].seans}}
{{seans_status[$index].total-seans_status[$index].difference}} Seans