16 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygundur.
 Age Restriction
16 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygundur.
Raskolnikov, yüzünün çizgilerinde , doymak bilmez bir acı belirdi diye tanımladığı Sonya'nın önünde eğilirken "Senin önünde değil, acı çeken bütün insanlığın önünde diz çöküyorum." der.
Hep bir yerlere gitmek istermiş gibi doğrulur yerinden Raskolnikov, ama hep vazgeçip umutsuzlukla yerine mi oturur?
19.yy’a tanıklık etmiş dünya edebiyatının en büyük yazarlarından Rus yazar, Fyodor Mihayloviç Dostoyevski’nin Suç ve Ceza romanı 1866 yılında yayımlanır.
Raskolnikov, Dostoyevski'nin en ünlü eserlerinden Suç ve Ceza romanının baş karakteridir. ‘’ ben bir bitmiyim yoksa insan mı? ‘’diyen Raskalnikov, Çarlık Rusyasındaki toplumsal eşitsizliği vicdana ve akla başvurarak sorgulayan bir karakterdir.
Atilla Alpar’ın tiyatroya uyarladığı Suç ve Ceza ‘’RASKOLNIKOV’’, ekonomik sebeplerle hukuk fakültesini terk etmiş bir gencin öyküsünü; psikolojik sorunlarını, işlediği cinayetle , uğradığı haksızlıkları ortadan kaldıracağına ve böylece adaleti sağlayacağına inanan üniversite öğrencisi Raskolnikov’un vicdanı üzerinden ele alıyor.
Tiyatro 35, bir hiç olarak kalmak, ses çıkarmadan boyun eğmek, her şeye sürekli katlanmak istemeyen, tam tersine bütün varlığıyla toplumsal eşitsizliklere başkaldıran, haksızlıkla uzlaşmayan insanın ahlaki yüceliğini Raskalnikov üzerinden savunabiliyor mu?
ilk kez tek kişilik oyun olarak sahnelenen eser, 29 Aralık Cumartesi NHKM ‘de, Tiyatro 35 tarafından sergileniyor.
Uyarlayan- Oynayan- Yöneten Atilla Alpar

Yönetmen Yardımcısı- Afiş Tasarımı- Prodüksiyon Asya Akıın
Genel Koordinatör Ayşe Demirtaş
Süre 70 dakika