7 yaşından küçük izleyicilerimizin matine ve çocuk temsilleri dışındaki temsillere getirilmemesini rica ederiz
 Age Restriction
7 yaşından küçük izleyicilerimizin matine ve çocuk temsilleri dışındaki temsillere getirilmemesini rica ederiz
I. Perde – Budapeşte / Orpheum Kabare Tiyatrosu
Kabare yıldızı Sylva Varescu Amerika’ya gitmeden önce bir veda konseri verir. Aylva’nın hayranlarından Feri von Kerekes konserden sonra Sylva için dostlar arasında bir eğlence düzenler. Sylva’ya aşık olan Prens Edwin de oradadır.
General Rohnsdorf, kuzeni Matmazel Stasi ile evlendirilmek istenen Prens Edwin’I Viyana’ya geri götürmek için Budapeşte’ye gelir. Edwin başından beri bu evliliğe karşıdır. Üstelik evlilik konusunu Budapeşte’de kimse bilmemektedir. Ancak, Sylva’nın arkadaşı olan ve Sylva ile Amerika’ya gitmeye hazırlanan Kont Kanscianu (Boni) General Rohnsdorf ile yalnız kaldığında Edwin’in evlilik haberini öğrenir.
Ailesinin aylardır süre gelen tüm itirazlarına ragmen Sylva’dan vazgeçmeyen Prens Edwin, Sylva’ya evlenme teklif eder. Sylva, Edwin’in teklifini Kabul edince Edwin sekiz hafta içinde evleneceklerini taahhüt eden sözleşmeyi noter huzurunda imzalar. Sylva artık Amerika’ya gitmeyecek, kısa süreliğine Viyana’ya gitmek zorunda olan Edwin’in dönüşünü bekleyecektir. Edwin mutlulukla Viyana’ya doğru yola çıkar.
Olup bitenlerden habersiz Kont Kanscianu (Boni) Orpheum Kabare Tiyatrosu’na geri döndüğünde Sylva ona mutlu haberi verir; Edwin ile evleneceklerdir. Boni Sylva’ya Edwin’in Matmazel Stasi ile evlenmek üzere olduğunu söyleyerek Edwin’in düğün davetiyesini gösterir. Edwin tarafından kandırıldığını düşünen Sylva Amerika’ya gitmeye karar verir.

II. Perde / I. Tablo – Viyana / Prens Lippert Weylersheim’in Konutu

Prens Edwin’in annesi Prenses Marie Luise, Matmazel Stasi ile Edwin’in nişanlarını duyurmak için bir eğlence düzenlemiştir. Sylva’dan uzun süredir haber alamayan Edwin ise umutsuzluk içindedir ve Stasi ile nişanlanmak istemez.
Edwin’I görmek için Boni ile birlikte saraya gelen Sylva, Edwin’den intikam almak amacıyla bir oyun hazırlamış, Boni’yi de bu oyuna ikna etmiştir. Sylva, Boni ile evlilermiş gibi davranarak kendini Kontes Kanscianu olarak tanıtır. Edwin bu evlilik haberiyle deliye dönerken, Boni Matmazel Stasi’yi gördüğü anda ona aşık olur. Edwin ve Sylva, Stasi ve Boni üzerinden birbirlerini kıskandırmaya çalışsalar da yalnız kaldıkları bir anda aşklarını itiraf ederler. Edwin, Sylva’dan Boni’den boşanmasını ister. Böylece Sylva’nın bir kabare şarkıcısı olduğunu kimse bilmeyecek, herkes onu soylu unvanı olan bir Kontes olarak bildiğinden rahatlıkla evlenebileceklerdir. Bu, ikisinin birlikte mutlu olmalarının tek yoludur. Ancak Sylva, Edwin’in onu gerçek kimliği ile değil de sahte bir kimlikle ailesine Kabul ettirmeye çalışmasına çok üzülür.
Prenses Marie Luise, yeğeni Stasi ile oğlu Edwin’in nişanını ilan edecekken Edwin başkasını sevdiğini söyler. Edwin, sevdiği kadını soylu bir unvan taşıyan Kontes Kanscianu olarak tanıtacakken Sylva, Edwin’in imzaladığı evlilik sözleşmesini çıkararak gerçek kimliğini açıklar; O, kabare şarkıcısı Sylva Varescu’dur.

II. Perde / II. Tablo – Viyana / Holzberg Hotel’in Lobisi

Sylva, Boni ile birlikte lobide oturmaktadır ve olanlardan dolayı çok ügündür. Edwin’in onun Sylva Varescu oluşunu kabullenemediğini düşünmektedir. O sırada içeri Feri girer. Feri, Orpheum Kabare Tiyatrosu’ndaki şarkıcı kızlarla birlikte Viyana’ya turneye gelmiştir. Bu sürpriz karşılaşma herkesi mutlu etse de Feri, Sylva’nın üzgün olduğunu fark eder. Sylva’yı yeniden sahnelere dönmek için ikna etmeyi başaran Feri, Sylva ile birlikte konser salonuna gider.
Sylva’yla konuşmak için otele gelen Edwin, lobide Boni’yi görünce olanların hesabını sormak ister. Boni, Sylva ile oynadıkları evlilik oyununu itiraf ederken Prenses Marie Luise, Edwin’I bulmak için otele gelir.
Edwin annesi ile karşılaşmak istemediği için saklanırken, Boni Prenses’e, Stasi’ye aşık olduğunu ve onunla evlenmek istediğini söyler.
Prenses ile ilk kez karşılaşan Feri, ondan Edwin ve Sylva’ya karşı hoşgörülü olmasını isteyerek kendi hikayesini anlatır. Gençliğinde o da bir kabare şarkıcısına aşık olmuş fakat kadın başkası ile evlenmiştir. Feri’nin anlattıklarıyla Prenses’in hayatın