10 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygundur.
 Age Restriction
10 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygundur.
Frida Kahlo'nun hayatı ilk kez Flamenko Dans Tiyatrosu olarak sahnede. Lotus Kadınları Serisi'nin ilki olan “Frida” 23 Haziran’da Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde seyircisiyle buluşacak !


Karanlıktan Işığa Lotus Kadınlarının Yolculuğu
Melis Cangüler Azulmavi Flamenko Akademi, Orijinal Fikri Melis Cangüler'e ait olan yönetmenliğini Zeynep Özyağcılar'ın üstlendiği Lotus Kadınları Serisi'nin ilk temsili olan "FRİDA" ile sahnede. Melis Cangüler, Akademi Dansçıları ile birlikte, acı, aşk ve tutkunun vücut bulduğu Frida’yı, flamenkoyla sahneye taşıyor.

Melis Cangüler Azulmavi Flamenko Akademi, Meksika Büyükelçisi katılımı ve özel konuşmasıyla
Frida Kahlo hayatından kesitleri, şimdiye kadar denenmemiş bir şekilde sahnelemeye hazırlanıyor. Türkiye’de ilk kez flamenko dans tiyatrosuyla, Frida'yı tamamen farklı bir bakış açısıyla seyirciyle buluşturacak olan bu gösteri, 23 Haziran 2018 tarihinde Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi'nde sergilenecek.

Lotus çiçeği gibi karanlıktan, kirlenmeden ışığa ulaşmış; yaşadığı acıları, aşkları ve resme olan tutkusuyla sarsıcı bir kadın hikayesi olan "FRİDA”yı, danslarıyla Akademinin kurucusu ve eğitmeni olan Melis Cangüler barkovizyonda ise Zeynep Özyağcılar canlandırıyor .Yönetmenliğini Zeynep Özyağcılar ve koreografilerini Melis Cangüler’in üstlendiği heyecanla beklenen gösteride Melis Cangüler Azulmavi Flamenko Akademi dansçıları da yer alıyor.


Melis Cangüler Azulmavi Flamenko Akademi Hakkında
Melis Cangüler Azulmavi Flamenko Akademi 2013 yılında İstanbul’da Endüstriyel Tasarımcı, flamenko dansçısı ve eğitmeni Melis Cangüler tarafından kuruldu. ?Kalitesiyle, farklılığıyla ve yenilikleriyle kendini sürekli geliştiren ve ülkelerarası kültür alışverişine önem veren bir zihniyetle çalışmak. Başta İspanya ve Endülüs Kültürü’nü tanıtma ve bu kültürü öğretmeye yönelik projeler geliştirmek. İspanya ayarında kaliteli eğitim vererek Flamenko dansı ve müziği ile ilgilenenlerin bir araya gelip kendilerini geliştirebildikleri bir çatı oluşturmak Akademi'nin misyonunu oluşturmaktadır. Detaylı bilgi için; https://www.azulflamenko.com /


Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi Adres: 19 Mayıs Mahallesi, Halaskargazi Cd. No:168, 34360 Şişli/İstanbul