13 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygundur.
 Tür
Komedi
 Yaş Sınırı
13 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygundur.
 Koreografi
Bayram Can TAŞKIRDI
 Müzik
Engin BAYRAK
 Oyuncular
Fatmanur İSMAİLÇEBİ, Hüseyin OÇAN, Özlem MİLLİCİ, Ozan DEMİRCİOĞLU, Eylül AYKUT, Burgaç DÖĞÜŞÇÜ, Esma ŞENCAN, Eren DAĞHAN, Ahmet YAPAR
 Reji Asistani
Ayça AKDAĞ
 Yazan
Yunus Emre GÜMÜŞ
 Yöneten
Ahmet YAPAR
 Perde
1 Perde
Devinim Tiyatro, tiyatro tutkunu, tiyatro sevdalısı insanların kurmadığı, tam tersine tiyatroyu eleştiren, saplantı haline getirmeyen insanların oluşturduğu bir ekiptir. 10 Ağustos 2010 tarihinde Ahmet YAPAR öncülüğüyle kurulmuştur. 15 Ekim 2010 tarihinde de ilk oyunları olan Roberto Zucco isimli oyunla seyirci karşısına çıkmışlardır.

Her tiyatro gibi karmaşık süreçlerden geçerek Ankara' da kendini tekrar eden yapımlardan sıyrılmak, ismi gibi yeni arayışlar, yenilikler içinde olma gayretindedir.

Tiyatroyu sisteme boyayanlara inat, tiyatroyu sistemden sıyıramayanlara inat, öncelikle Türkiye' deki tiyatro anlayışını ve arayışını eleştirerek kendine bir yer bulma çabasındadır.
Türk Tiyatrosu’ nun suskun, yorgun ve baskı altında kalan döneminden sıyrılıp, korkmadan, kuruluşunda kimseden maddi ve manevi destek almadan yoluna devam etmekte, yanlış yapa yapa ama yine tiyatro yapa yapa Türk Tiyatrosu’ na bir “devinim” kazandırma iddiasındadır.

Devinim Tiyatro aynı bilinç içinde 5. yaşında ve her tiyatro sezonunda olduğu gibi bu sezonda yeni bir oyunla sahnede…
Yunus Emre Gümüş’ ün yazdığı, Ahmet Yapar’ ın yönettiği müziklerini Engin Bayrak’ ın hazırladığı BARDAKÇI BABA sezon boyunca sahnelenecek.