ORİJİNAL , TÜRKÇE   2D
TÜRKÇE   2D
Sinan oldum olası edebiyatla ilgili bir genç adamdır ve yazar olmak istemektedir. Anadolu'da doğduğu köye dönen genç adam kitabını bastıracak parayı bulmak için tüm enerjisini harcamaya başlar ancak babasının geçmişten kalan borçları başına dert olacaktır... Nuri Bilge Ceylan'ın sekizinci sinema filmi olan Ahlat Ağacı'nın yapımcılığının Türkiye ayağını Zeynep Özbatur Atakan üstleniyor.
TÜRKÇE   BÜYÜK OYUNU
"YAZAN : Roland SCHIMMELPFENNIG
ÇEVİREN : Sibel ARSLAN YEŞİLAY
YÖNETEN : Özgür ÇAKIR OYUNCULUK ÇALIŞMALARI: AYLİN SARAÇ
REJİ ASİST. : Hazal YERLİKAYA – S.Elif DEMİRBAŞ
DRAMATURG : Beril Z. OVAYURT
Altın Ejderha, Roland Schimmelpfenig’in en popüler oyunudur. Schimmelpfennig, Altın Ejderha ile 2010 yılında tiyatro dünyasının en saygın ödülleri arasında yer alan Mülheim Oyunlar Festivali Ödülü’nü almış ve oyun Theater Heute dergisi tarafından yılın oyunu seçilmiştir. Altın Ejderha, Avrupa ve Amerika’da birçok kez sahnelenmiştir.
Altın Ejderha, tiyatro tarihinde postdramatik tiyatro içerisinde yer edinmiş; geleneksek dramatik metinlerin karakter, zaman, kurgu, gösterge hiyerarşisi düzenlerinden farklı bir düzen oluşturan öge kullanımlarıyla postmodern dönem oyunlarından biridir. Bir apartmanın alt katındaki Çin-Thai-Vietnam lokantasının daracık mutfağında başlayan bu oyun, beş yasadışı göçmen çalışandan biri olan Çinli gencin ağrıyan çürük dişinin çekilmesiyle başlar; bunu izleyen olaylar ve apartmanın diğer katlarında yaşayan insanların aynı çatı altındaki öyküleriyle sürer. Olayların ve kişilerin birbirinden farklı hikâyelerde birbirleriyle ilişkili olmaları bize gerçek bir bulmaca seyri sağlıyor. "
"Detaylı bilgi için www.tiyatrotam.com"
ORİJİNAL , TÜRKÇE   3D , 2D
Marvel aleminin sevilen süper kahramanlarından biri olan Ant-Man de beyazperdeye zıplamayı başardı! Mesleğine aşık olan ve bu konuda Reed Richards'ı bile aman aman aratmayan biyokimya uzmanı Dr. Hank Pym; altatomik partiiküller üzerinden ilginç bir formül geliştirir. Fakat Pym'ın geliştiğirdiği ve insanlığın geleceğini tayin edeceğine inandığı bu formül daha önceki testlerin hiçbirinde başarılı olmamıştır. Ayrıca henüz başarılı olabilmiş bir insanlı deneyden de söz edebilmek mümkün değildir. Pym, cisimlerin boyutlarını değiştirebilen bu formülün denemelerini yapmaya başlar ancak işler pek de umduğu gibi gitmez. Uygulama sırasında yaşadığı bir kaza sonucu, yeni bir yetenek kazanır. Artık çevresindeki bütün böceklerle iletişim kurabilmekte hatta onları kontrol edebilmektedir.

Yönetmen koltuğuna Peyton Reed'in oturduğu filmde; Ant-Man kostümünü giyen isim ise; Paul Rudd... Filmde ayrıca Evangeline Lily, Michael Douglas, Michale Pena ve Ant-Man'in ezeli baş belası Yellowjacket rolünde Corey Stoll yer alıyor!
ORİJİNAL , TÜRKÇE   3D , 2D , DOLBY ATMOS 3D , DOLBY ATMOS 2D
Captain America: Civil War’dan sonra, Scott Lang hem bir süper kahraman hem de bir baba olarak yaptığı seçimlerin sonuçlarıyla boğuşmaktadır. Hayatının iki yanını da dengede tutmaya çalışan Scott hem iyi bir baba, hem de sorumluluk sahibi kahraman Ant-Man olmak için çabalarken, Hope van Dyne ve Dr. Hank Pym acil bir görevle kapısını çalarlar. Scott bir kez daha kostümünü giymeli ve The Wasp ile işbirliği yaparak geçmişindeki sırları çözmek için işe koyulmalıdır.
Yılda sadece bir gece boyunca tüm suçların serbest olduğu bir dünyada geçen film, Arınma Gecesi öncesi çocuklarıyla birlikte eve dönen bir çiftin gerilimini beyazperdeye taşıyor. Güvenli evlerine ulaşmaya çalışan ailenin benzini yolda biter. Tam da bu esnada oğlunu öldüren adamdan intikam almak için Leo sokaklara çıkmıştır. Bir anne ise kızıyla birlikte yağmalanan evinden canını zor kurtarır. Los Angeles.'ın bu en haşin gecesinde hayatta kalmaya çalışan 5 kişinin yolu kesişecektir...
TÜRKÇE   BÜYÜK OYUNU
Dario Fo ve Franca Rame yazdıkları bu içten ve cesur oyunda cinsel bilgisizliğin nelere mal
olduğunu, eğitim eksikliğini, aile içindeki tutucu ilişkinin çocuk gelişimi üzerindeki olumsuz
etkilerini, evlilikteki cinsel sorunları, kadınların koşullarını, konumunu vb konuları ironik bir dille
aktarıyor.
Elbette bu aktarımı aşka değinerek yapıyor. Bizler de oyuncular olarak, bu oyunu bir misyon gibi
kabul edip seyirciye aktarmayı hedefledik..
Klasik bir tiyatro oyunu değildir bu, bir halk oyunudur, bir yolculuktur. Tiyatro adeta bir
laboratuvara, bir dersliğe dönmüştür ve aslında hep birlikte bir grup terapisindeyiz. Amacımız
biraz da olsa tabularımıza dokunabilmek ve dönüşüme aday bireyler olarak salondan ayrılmak..
TÜRKÇE   BÜYÜK OYUNU
(ÖTEKİ BERİKİ TİYATRO TOPLULUĞU / TİYATRO VİYA
YAZAN: ?Jose Sanchis SİNİSTERA
ÇEVİREN:? Yalçın BAYKUL
YÖNETEN:? Günay TOPRAK
BESTECİ: ?Cem İDİZ
MÜZİK DİREKTÖRÜ:? Alpdoğan SELÇUK
KOREOGRAF:? Yasemin Şimşek TÜZÜN
DANIŞMAN: ?Özgür BAŞKAYA
OYUNCULAR :? Yasemin Şimşek TÜZÜN, Yılmaz TÜZÜN
OYUNUN KONUSU:? Oyun, “Özgürlük Savaşı” olarak tarihe geçen İspanya iç
savaşında yaşanmış bir olayı anlatmaktadır. Sivil direnişe karşı, Hitler ve Mussolini
destekli Faşist Franko birliklerinin, İspanya’nın Belçite kentinin işgalini kutlamak için
Cumhuriyetçi tutsakları da aşağılayan bir gece düzenlerler. Bu kutlamayı, esir
aldıkları Carmela ve Paulino adındaki Varyete oyuncularına zor kullanarak yaptırırlar.
Baskı altındaki Carmela ve Paulino gösteriyi yapmak-yapmamak, yaşam-ölüm,
tercihleri arasında sıkıştırılmışlardır. Savaşın vahşeti içinde sanatın görevi, yaşamın
anlamısorgulanır. Bu gerilim içinde başlayan gösteri, Carmela’nın aşağılamaya daha
fazla katlanamaması üzerine trajik bir biçimde sona erer. Oyun, geri dönüşlerle
Paulino’nun o geceyi sorgulamasını ve savaşın yarattığı vahşeti, kadınların
başkaldırısını anlatır.
SÜRE :? 90 dakikadır. Tek Perde.
OYUN TÜRÜ :? Trajikomik (Müzikli Oyun
VİYANA DEVLET OPERA VE BALESİ

BALE YILDIZLARI AKŞAMI / BALLET STARS EVENING
BALENİN EN İYİLERİ / BEST OF BALLET
2 perde

Müzik Klasik Bale Eserlerinden Örnekler
Koreografi Marius PETIPA
Sahneye Koyan ve Düzenleyen Mihail SOSNOVSCHI

08 Ağustos 2018, Çarşamba akşamı BALE YILDIZLARI AKŞAMI ile festival devam ediyor. Viyana Devlet Opera ve Balesi “BALENİN EN İYİLERİ” ile klasik balenin en güzel örneklerinden bir performans sahneleyecekler.

VİYANA DEVLET OPERA VE BALESİ
08 Ağustos 2018 Çarşamba
TÜRKÇE   2D
Bende Kal, Fikret ve arkadaşlarının peşlerine düşen mafya ile mücadelesini konu diyor. Babadan kalma berber dükkanını işleten Fikret, her tıraş sonrasında müşterilerine yaptığı masaj ile nam salmıştır. Fikret'in hayatı, Taner'in ona zorla masaj aleti satmasıyla kabusa döner. Fikret ve Taner dükkana gelen ünlü mafya babası Altan'ın ölümüne sebep olurlar. Peşlerine mafyanın düşmesini engellemek için cesedi ortadan kaldırmaya çalışan ikili koltukçu Rıza'dan yardım isterler. Cesedi antika bir koltuğun içine gizleyip ortadan kaldırmayı planlarlar. Fakat amaçlarına ulaşamadan mafya tarafından yakalanırlar ve her şeyi itiraf ederler. Bunun üzerine koltuğu geri almak için dükkana dönerler ancak, koltuk düzenbaz muhtar adayı Düzgün Söğüş ile Adana'ya doğru yola çıkmıştır. Mafyanın adamları Altan'ın içinde bulunduğu koltuğu bulup geri getirmeleri için üçlüye 2 gün süre verir. Adana'ya doğru yola çıkan Fikret, Taner ve Rıza kendilerini bambaşka bir maceranın içinde bulurlar.
Utku Uçar’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve senaryosunu kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Süheyl Uygur, Sadi Celil Cengiz, Peker Açıkalın, Yüksel Molla, Ruhi Sarı, Hüseyin Elmalıpınar gibi isimler yer alıyor.
TÜRKÇE   STANDART
Beşiktaş JK Şeref Turu; dünya standartlarında, özel olarak tasarlanmış rotası ile Vodafone Park’ın kapılarını 8 Eylül’de ziyaretçilerine açtı ve tüm sporseverleri “Şeref Turu” atmaya çağırıyor.

Beşiktaş JK Şeref Turu ziyaretçileri, güzergâh kapsamında rehber eşliğinde; Basın Tribünü, Basın Locası, Yönetim Locası, Basın Toplantı Odası, Beşiktaş JK Soyunma Odası, Misafir Takım Soyunma Odası, yedek kulübesi, saha gibi bir stadyumun en merak edilen bölümlerini görme fırsatı yakalarken özel olarak tasarlanmış alanlar ile de bambaşka bir Beşiktaş JK dünyasına adım atıyorlar.

Ziyaretçiler tur kapsamında stadı sadece görmekle kalmıyor; Green box teknolojisi ile farklı kompozisyonlarda sevdiği futbolcularla fotoğraflarda bir araya gelme şansı yakalıyor ve isimlerine özel tasarlanmış katılım sertifikasını ücretsiz olarak alabiliyorlar.
TÜRKÇE   BÜYÜK OYUNU
"Her kesimden her yaş grubuna hitap eden bu oyun, ilhamını Eugène Ionesco’nun Yeni Kiracı metninden alıyor ve bir taşınma hikâyesini tümüyle yeni bir görsellik ve ifade biçimi ile seyirciye aktarıyor. Oyun, Jacques Lecoq’un fiziksel tiyatro pedagojisini baz alarak araştırılan ""clown"" disiplini üzerine kurulmuştur. Hevesli bir kiracının eşyalarını taşımak üzere çağırdığı hamallarla yeni evine taşınmasının hikâyesini bu yolla anlatılmıştır. Akıl yoluyla anlatılan her şey yine akıl yoluyla kolayca anlaşılabilirken acaba aptallık bize hangi kapıları açabilir?

OYUN KÜNYESİ
• Proje Tasarım: Tiyatro Tam
• Proje Asistanı: Feray Dağıdır
• Clown Çalıştırıcısı: Sezgin Çiftçi
• Kostüm Tasarımı: Zeynep Beştaş
• Makyaj Uygulama: Gizem Kalkan
• Burun Tasarımı - Uygulama: Pınar Akkuzu
• Ses - Efekt Düzenleme: Mert Alperten, Cem Karar, Sezgin Çiftçi
• Işık - Ses Kumanda: Feray Dağıdır, Tolga Yılmaz
• Oyuncular: Didem Ataç, Hami Mavrigan, Sezgin Çiftçi, Cem Karar, Sinem Erol Birdal"
TÜRKÇE   NORMAL
Franz Kafka’nın aynı isimli romanından Yakîn Tiyatro tarafından sahneye uyarlanmıştır.

Yönetmen
Öncü ALPER

Kostüm-Dekor-Işık
Yakîn Tiyatro

Görsel Tasarım
Gülcenur KIHRIOĞLU

Koreografi
Gül EKŞİ

Müzik
Mertcan ERCAN
Ayça SİPAHİOĞLU

Oyuncular
Emel BUDAK
Emre ŞAMDAN
Gül EKŞİ
Hamza KARAASLAN
Mustafa H. KOCA
M. Sefa KESKİ
Serkan KAVAKLI
Kafka’nın “Dava” romanının arka planında Søren Kierkegaard’ın varoluşçu felsefesi yatar. Kierkegaard’a göre insanın varoluşu bireyseldir, nesnel olarak ortaya konamaz; varoluş sonlu bir kişinin sonsuz olanla kişisel deneyimini ifade eder. Romanın başlangıcını oluşturan ve insanın içinde bulunduğu durumun ifadesi olan “tutuklu” olma halinin farkına varılması, romanın başkarakterinin, K’nın, nesnel alandan öznel alana geçmesi için önemli bir zihinsel süreç başlatır. K. artık kaygılıdır. Kierkegaard korku ve kaygı kavramlarının farkını kısaca aşağıdaki gibi açıklar:

“…korku, insanın kendi bilinçli gücünün dışında yatan ürkütücü olanaklardan geri çekilmedir. Buna karşı kaygı, insanın eylemde bulunma kapasitesinde içkin olarak bulunan muazzam olanakların sonucunda ortaya çıkar…”

Kierkegaard`a göre insanın varoluş serüveni yapmış olduğu “özgür” seçimlerin bir sonucudur. Kierkegaard’a göre seçim yapmak ve bunu zamanında yapmak önemlidir. Birçok insan seçim yapmanın sorumluluğundan kaçmak için bir yol bulmaya çalışır. Bu kaygıdan kaçıştır. Bazı insanlar kendilerine bir yol seçmektense diğerlerinin beklentilerini doyurmaya çalışırlar. Kierkegaard bu insanlara aşağıdaki gibi seslenir;

“Sen gerçekten de bir hiçsin; sen başkaları için sadece bir ilişkisin”
ORİJİNAL   2D
Dehşet Yolu, yolda kalan bir grup gencin peşlerine düşen nişancıdan kurtulmak için verdikleri mücadeleyi anlatıyor. Altı üniversite öğrencisi bir arabaya doluşmuş dolaşmaktadır. Ancak ıssız bir yolda tekerleklerinden biri çıkıverir ve onları kuş uçmaz kervan geçmez bir lokasyonda mahsur bırakır. Lastiği tamir etmek için arabadan çıktıklarında ise bunun bir kaza olmadığını fark ederler. Lastik patlatılmıştır. Grup kısa sürede onları tek tek avlamaya kararlı bir nişancı tarafından tuzağa düşürüldüklerini anlarlar. Gençlerin kendilerini kurtarabilecek bir aracın geçmesini beklemekten başka yapabilecek bir şeyleri yoktur. Grubun işini bitirmeye kararlı olan nişancı zeki hamlelerle onları dehşete düşürür. Aralarına yeni kurbanların katılmasıyla ortalık adeta kan gölüne döner. Gençler eğer hayatta kalmak istiyorlarsa namlunun ucundan kaçmanın bir yolunu bulmalıdırlar...
Herkes Ölecek, Dehşet Treni ve Azumi filmlerinden tanıdığımız Ryûhei Kitamura'nın yönetmen koltuğunda yer aldığı filmin senaryosunu Kitamura, Joey O'Bryan ile birlikte kaleme alıyor. Oyuncu kadrosunda Jason Tobias, Graham Skipper, Alexa Yeames, Stephanie Pearson gibi isimlerin yer aldığı filmin görüntü yönetmeni ise Matthias Schubert.
ORİJİNAL , TÜRKÇE   3D , 2D , DOLBY ATMOS 3D , DOLBY ATMOS 2D
Uluslararası bir deniz altı gözlem programının parçası olan derin deniz sualtısı, soyunun çoktan tükenmiş olduğu düşünülen büyük bir yaratık tarafından saldırıya uğrar. Hasar gören denizaltı, mürettebatı içeride kapana kısılmış bir halde, Pasifik Okyanusu'nun en derin yerinde durmaktadır. Vizyoner Çin okyanus bilimcisi, kızı Suyin'in gönülsüzlüğüne rağmen, mürettebatı kurtarması için uzman derin deniz kurtarma dalgıcı Jonas Taylor'ı tutar. Taylor sualtının çevresinde süzülen bu canavarla daha önce de karşılaşmıştır; tarih öncesinden kalan ve iki buçuk milyar yıl önce soyunun tükendiği zannedilen, 23 metrelik bir Megalodon. Taylor aşağıda sıkışıp kalmış herkesi kurtarmak için kendi hayatını riske atmalı, korkularıyla yüzleşmeli ve dünyanın en tehlikeli yırtıcısının karşısına çıkmalıdır...
ORİJİNAL , TÜRKÇE   2D
Barbara Thorson için hayat hiç de kolay değildir. O, kendi dünyasından çok canavarların dünyasına ilgili duyar. Herkese karşı meydan okuyan, dobra ve yalnız bir genç kız olan Barbara, evde ablası Karen’a hayatı zindan eder. Onun giderek artan endişe verici tavırları okulun psikoloğu Molle’nin de dikkatinden kaçmaz. Norveç Warhammer oyununu yanından ayırmayan Barbara’nın tek amacı hem gerçek dünyadaki hem de hayal dünyasındaki canavarları öldürmektir. Hiçbir şeyden korkmayan genç kızın bu arzusu bir süre sonra takıntı haline gelir. Joe Kelly'nin çok satan çizgi romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Ander Walter’s oturuyor.
ORİJİNAL   KONSER
Gerek motifsel, gerek makamsal açıdan Türk müziği ile benzerlikler taşıyan, buna karşın,
Anadolu ezgilerinden farklı bir tını ve keder barındıran Fars müziğinin güzide örneklerini
dinlemek için Fars gecesi etkinliğimize davetlisiniz. Gecemize katılarak, Mevlana ve Hafız
Şirazi gibi muhteşem şairlerin liriklerine eşlik eden Fars ezgilerini, Mohsen Namjoo ve diğer
İranlı şarkıcıların yorumuyla dinleme şansı bulacaksınız. Ayrıca Fars gecemizde şarkılara
hayat verecek gitar, kanun, yan flüt gibi sazların yanı sıra İran'a özgü setar, def gibi
enstrümanları da yakından tanıyabilir, kulaklarımızın aşina olduğu buram buram doğu havası
yayan bu ezgilerle birbirinden farklı duygular yaşayabilirsiniz.
DİFFERENT BAND
Davood Mohammadi: Piyano, Gitar, Setar, Def, Vokal
Baran Eşkili: Kanun
Nazlıcan Aslan: Yan Flüt- Vokal
Özgür Umut Hoşafçı: Bas gitar, perküsyon, vokal
Muhammet Can: Gitar
ORİJİNAL , TÜRKÇE   3D , 2D
İnsanlığın dünyayı terk ettiği zamanda, yaratıklardan oluşan bir koloni okyanusun derinliklerinde büyür. Maceracı ahtapot Deep ve türün son yaşayanları olan beceriksiz fener balığı Evo ve nevrotik derin su karidesi Alice de orada yaşamaktadır. Bir kaza sonucu evleri yıkıldığında koruyucu Kraken, Deep ve arkadaşları kendilerine yeni bir ev bulmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Sonradan aralarına katılan müren balığı Maura ile birlikte New York’un su altı şehri, Artic, Titanic gibi muhteşem yerlere giderler. Burada zorlu düşmanları ile karşılan ve komik durumlar yaşayan ekip, okyanusu eski ihtişamlı haline geri getirebilecek midir?
ORİJİNAL , TÜRKÇE   BALE
İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ
DON KİŞOT
2 perde


Müzik Ludwig MINKUS

Koreografi Marius PETIPA
Sahneye Koyan ve Düzenleyen Ayşem SUNAL SAVAŞKURT

Dekor Tasarım İsmail DEDE
Kostüm Tasarım Gizem BETİL
Işık Tasarım Önder ARIKKitri Gizem ATİK TUNCAY
Basilio Erhan GÜZEL
Don Kişot Alkış PEKER
Sancho Panza Ürün İNDERE
Gamache Özerk TOZKOPARAN
Lorenzo Kerem KURANER
Espada Olcay TUNÇELİ
Mercedes N. Melike KOPER

İki Arkadaş Zuhal KARACA – Hüma ERSEL SÖKMEN

Rüya Kraliçesi Büşra AY

Amor: Berfu ELMAS
Çeribaşı: Can BEZİRGANOĞLU
4 Toreador: Deniz ÖZAYDIN, Ali TÜRKKAN
Ömer ERENLER, Alican GÜÇOĞLU

Çingene Kadın Büşra YILDIRIM

Rüya Sahnesi 3 Solist: Julia HARTMANN, Maia ITO, M. Özde EREN
Seguidilya Solist Çift: Asena ÖKTE, Can BEZİRGANOĞLU

ON KIZ
Zuhal KARACA, Hüma ERSEL SÖKMEN, Eymen ARISLI, Maia ITO, Çağrı ÇEKİÇ HAZAN, Melis KALFAGİL, Asena ÖKTE, Eda YEKER, M. Özde EREN, Merve TOPALDEMİR.

RÜYA SAHNESİ 12 KIZ
Ayşe ARAS, Eymen ARISLI, Hazal ÇORUK, Çağrı ÇEKİÇ HAZAN,
Melis KALFAGİL, Melis KOLÇAK, Elifsu PAMUKÇU, Buket POLAT,
Deniz SABAZ, Zeynep SERPEN, Merve TOPALDEMİR, Eda YEKER.

Seguidilya 6 Çift
Eymen ARISLI, Çağrı ÇEKİÇ HAZAN, Melis KALFAGİL, Deniz SABAZ,
Eda YEKER, Buket POLAT, Cem ÇELİK, Murat ÖZTEKİN, Deniz POLAT,
Cenk Tan KARAYEL, Sinan KAYMAK, Çağatay ÖZMEN.

Meyhaneci Kadın Lale ATAYATA
Çingene Çift Tülin YİTİK, Natık VERAL
6 Çingene Çift:
Seda BORAK, Gamze HOPANOĞLU, Zeynep İŞÇİMENLER,
Zeynep İŞLER, Ayşe Y. KIRAN, Melis KOLÇAK,
Cem ÇELİK, Agit İŞCAN, Sinan KAYMAK, Cenk Tan KARAYEL,
Murat ÖZTEKİN, Deniz POLAT.

4 İspanyol 1. Perde
M. Ece ERTÜRK, Emel KALKAN, Işık KUKA, Ebru MIHÇIOĞLU.

4 İspanyol 2. Perde
Dilvin OFLUOĞLU, Zeynep İŞÇİMENLER, Seda GÜLSOY, Gamze HOPANOĞLU.

Rahip Uğur İLTER
Figüranlar Hakan CEYHAN- Murat Ü. İRENOrta Çağ şövalye hikayelerine saplantı derecesinde meraklı olan Don Kişot, gezgin bir şövalye olmaya karar verir ve yaveri Sancho Panza ile birlikte şehre doğru yola çıkar. Hayalinde aşkını kazanmak istediği Dulcinea vardır.
TÜRKÇE   2D
Bir tütün deposunda çalışan "Gözlemci", hemen hemen herkesi ve her şeyi görüp izlemeyi, bütün ayrıntıları öğrenmeyi kendine ilke edinmiştir. Aslında işi bekçilik yapmak olsa da, herkes tarafından "Gözlemci" diye çağırılmaktadır. Gözlemlerini kullanması ise hayatını bir hayli zorlaştırmaktadır. Çünkü kimse gözlemlerini ulu orta söyleyen, rahatlıkla kullananları sevmez...

Yönetmenliğini Mehmet Güreli'nin üstlendiği Dört Köşeli Üçgen filmi, Salâh Birsel'in aynı adlı romanından beyazperdeye uyarlanıyor. Görkem Yeltan’ın senaryosunu kaleme aldığı filmde Mustafa Din, Ülkü Duru, İştar Gökseven, Kaan Çakır, Emre Altuğ, Mehmet Esen, Sezgi Mengi, Alper Saldıran, Şencan Güleryüz, Gökçer Genç, Pınar Tuncegil rol alıyor.
ORİJİNAL , TÜRKÇE   BALE
CASTROROMERO FLAMENCO ( İspanya )
ESENCIA FLAMENCA
2 perde

Koreografi Rosario CASTROROMERO,
Ricardo CASTROROMERO,
José CASTROROMERO

Gitaristler Jesus HEREDIA, Daniel MONGE
Viyolonsel José Inés GUERRERO
Flüt Trinidad JIMÉNEZ
Perküsyon José URIARTE

Ses Tasarım Sergio DELGADO
Işık Tasarım Juan Carlos OSUNA
Sahne Yönetmeni David SIERRA

Baş Dansçılar
Rosario CASTROROMERO, Ricardo CASTROROMERO, José CASTROROMERO

Dansçılar Cristel MUÑOZ, Ana Del REY, Fran ALCANTARA
Solist Alberto FUNES

KONU

1. OPIUM
Ritm Zorongo, Fandango, Bulería
Müzik Miguel LINARES, Daniel MONGE


2. CANELA EN RAMA
Ritm Cancion Buleria
Müzik Adaptacion tema de zenet, Sonar Contigo

3. AZAHAR
Ritm Siguiriya
Müzik Miguel LINARES, Daniel MONGE
Dansçılar Marina Ana Del REY, Cristel MUÑOZ,
José CASTROROMEO, Fran ALCANTARA

4. CLAVELES
Ritm Inspirado en recuerdos de la Alhambra de Francisco tarrega, con aires de guajira
Müzik Miguel LINARES, Daniel MONGE
Dansçılar Ricardo CASTROROMERO

5. SÁNDALO
Ritm Farruca
Müzik Miguel LINARES, Daniel MONGE
Dansçılar Ricardo CASTROROMERO

ARA

6. ROMERO
Ritm Solea por buleria
Müzik Miguel LINARES, Daniel MONGE
Dansçılar Rosario, Ricardo, José CASTROROMERO

7. ROSA DE MAYO
Enstrümantal
Müzik Miguel LINARES, Daniel MONGE

8. ESPLIEGO
Ritm Martinete
Müzik Miguel LINARES, Daniel MONGE
Dansçılar Ricardo CASTROROMERO


9. PERFUME DELICADO
Ritm Petenera
Müzik Miguel LINARES, Daniel MONGE
Dansçılar Rosario CASTROROMERO


10. YEBRA BUENA
Ritm Alegrias y buleria inspirada en “leyanda” de Isaac Albeniz
Müzik Miguel LINARES, Daniel MONGE
Dansçılar Tüm Topluluk /


CASTROROMERO FLAMENCO ( İspanya / Spain)
ESENCIA FLAMENCA

03 Ağustos / August 2018,
Cuma, Friday
ORİJİNAL , TÜRKÇE   2D
Yıl 1990… Köye gelen sağlık ekipleri, en az üç çocuğu olan tüm kadınlara doğum kontrolü için spiral takar. Köy halkının yapılan işlemle ilgili fikirleri yoktur. Sağlık ekipleri gittikten sonra bir araya toplanan erkekler, kadınlara yapılan işlemle ilgili akıl yürütmeye başlar. Ortaya birçok fikir atılır ve en sonunda spiralin bir mikrofon olduğuna kanaat getirilir. Devletin gözünün üzerlerinde olduğunu düşünen köy halkı, mikrofonlar sayesinde dinlendiklerini düşünür. Başlarına iş açmamak için tetikle olan ahali, kadınların yanında siyasi hiçbir şeyden bahsetmemeye, onlara kibar davranmaya başlar. Durumdan yararlanıp devletten takdir görmek isteyenlerse kadınlardaki mikrofona hazır ola geçerek "Vatan Sana Canım Feda" diye bağırırlar. Yaşanan birbirinden komik durumlar, köyde tüm dengelerin alt üst olmasına neden olur.

Ferit Karahan ile Gülistan Acet'in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu Karahan ve Acet kaleme alıyor. Oyuncu kadrosunda Bülent Emrah Parlak, Füsun Demirel, Nail Kırmızıgül, Haki Biçici, Burcu Gönder Parlak, Gülhan Tekin, Meltem Yılmazkaya gibi isimlerin yer aldığı filmin müzikleri ise Tuna Hizmetli’ye ait.
TÜRKÇE   NORMAL , STANDART
Türk futbolunun ilk ayak seslerinin duyulduğu, nice efsane ismin top koşturduğu bir asrı aşkın süredir büyük zaferlere şahitlik eden topraklar, Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu ile tüm sporseverleri “EFSANEYİ YAŞAMAYA” çağırıyor!

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 110 yıllık gurur dolu geçmişine ev sahipliği yapan, Türk futbol tarihinin aynası niteliğindeki Papazın Çayırı’ndan bugüne gelen Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi, bilinmeyen ve en merak edilen alanları ile tüm sporseverler ile buluşmaya hazır… “Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu” marka ismi ile hayata geçecek olan bu özelleştirilmiş deneyimi ziyaretçiler rehberler eşliğinde yaşayacak.
ORİJİNAL , TÜRKÇE   2D
Fenomen, İzzet’in sanal dünyada popülerleşmek için yaptıklarını konu ediyor. Tıp fakültesinden mezun olan İzzet kendi dünyasına gömülen genç bir adamdır. Çevresinde kimsesi olmayan İzzet’in tek arkadaşı evinde beslediği kuştur. İnsanlardan kaçan, kendi dünyasında yaşayan İzzet’in sosyalleşebildiği yer sadece sanal dünyadır. Mesleğini yapmak yerine elektroniğe ve yazılıma yönelen İzzet böylece sanal dünyaya daha çok hakim olmaya başlar. İnsanların beğenisini, takdirini toplamaktan mutlu olan yalnız adamın tek isteği sosyal medyada daha çok takip edilmektir. Bir fenomen olmayı kafasına koyan İzzet bunun için bir uygulama kullanmaya karar verir ve Dürbün adındaki uygulama ile sosyal medyada canlı yayın yapmaya başlar. İzzet, takipçi kazanmak için yaptığı sansasyonel canlı yayınlarla dönüşü olmayan bir yola girer.

Ebubekir Uyğur ve Ercüment Kolay’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu da Uygur ve Kolay kaleme alıyor. Yapımcılığını “Kemik Yapım”ın üstlendiği gerilim türündeki Fenomen’in başrollerini Vedi İzzi, Bora Cengiz ve Hümeyra Şare’nin paylaşıyor. Kadir Yücel’in görüntü yönetmeni olduğu filmin müzikleri ise Yuri Ryadchenko’ya ait.
TÜRKÇE   3D , 2D
Surly ve takımı yeniden iş başında! Liberty Park'ının kış için yeterince yiyecek stoğu yoktur, bu durumda Surly yine kendini feda etmeli, yine devasa bir fındık hırsızlığı organize etmelidir. Elbette bu organizayonda yalnız olmayacak, hayvan çetesi de ona katılacaktır.
ORİJİNAL , TÜRKÇE   BALE
ANKARA DEVLET OPERA VE BALESİ
FRİDA
2 perde / 105 dakika
Modern Dans


Müzik Arturo MARQUEZ, Jose Pablo MANCAYO,
Can Aksel AKIN
Koreografi ve Sahneye Koyan Özgür Adam İNANÇ
Koreografi Asistanları Müge GÜLEŞEN, Deniz ALP

Dekor Tasarım Aykut ÖZ
Kostüm Tasarım Tülay USTA
Işık tasarım Emin SARAÇOĞLU


Frida’nın çocukluğu ve gençliği Aslı GÜNEŞ SÜMER
Frida Funda METE
Diego Rivera Kerem Ünal İNANÇ
Ölüm Beste ÜSTÜN
Baba Guillermo Kahlo Ali AKABALI
Anne Matilde Calderon Gonzalez S. Zeynep OLCAYTO
Kız Kardeş Christina İlke SAYINER
Kız Kardeş Mathilda Nazlı DİRİN
Alejandro Gomez Arias Emrah KESKİN
Lupe Marin Yıldız KAPLAN
Tina Modotti Özlem ÖZÜKAN ŞENSOY
Micklantecuhtli Petek ÇETİNTEMEL
Quetzalcoatl Şuayip Efe UZUN
Troçki Göktürk ARIKAN
Breton Oğulhan ÖZTÜRK

KIZLAR
Gülşah BAKIR, Nazlıcan FIRAT, Özlem ÖZÜKAN ŞENSOY, Petek ÇETİNTEMEL,
Almina TANYILDIZ, Serap ARMAĞAN

ERKEKLER
Bilal KILIÇASLAN, Oğulhan ÖZTÜRK, Göktürk ARIKAN,
Umut DEDEVELİOĞLU, Volkan ALTUNEL, Sercenk YÜCEL, Şuayip Efe UZUN,
Mert OKUTAN, Özgür AYYILDIZ, Selahattin YILDIRIMLAR.


Meksikalı Ressam Frida Kahlo'nun hayatından kesitler sunan, resimlerine yansıyan imgeleri sahneye taşıyan eser, küçük yaşta geçirdiği ağır sağlık sorunlarına karşın, resim yaparak hayata tutunan dirençli bir kadının öyküsünü anlatır. Henüz altı yaşındayken geçirdiği çocuk felci bacağını etkiler, ardından da genç kızlığı döneminde geçirdiği otobüs kazasıyla omurgası ömür boyu acı çekmesine neden olacak biçimde kalıcı hasara uğrar. Ancak Frida, peşinde dolaşıp duran ölüm meleğine inat, hayata büyük bir tutkuyla bağlanır.
ORİJİNAL , TÜRKÇE   3D , 2D
Kendisine Star-Lord lakabını takan maceracı Peter Quill, esrarengiz bir küreyi çalınca güçlü, hırslı ve ihtiraslı bir kötü adam olan Ronan'la başı derde girer. Ronan'ın tek amacı küreyi ele geçirmektir ve bu hayali tüm evreni tehdit altına alabilir. Quill, ondan kurtulmak isterken bir anda kendisini birbiriyle hiçbir ilgisi olmayan uyumsuz bir ekibin içerisinde bulur; tehlikeyi yok etmek isteyen Star-Lord, silahlı bir rakun olan Roket, Rakun’un yoldaşı olan ağaç kılıklı Groot, ölümcül yeşil kadın Gamora ve gözünü intikam hırsı bürümüş Yokedici Drax ile işbirliği içerisine girer. Galaksinin Koruyucuları olarak anılan bu beşli, evren için gerçekten tehlike arz eden bu kürenin gücüne ve peşindeki düşmanlarına karşı ne yapacaktır?
ORİJİNAL , TÜRKÇE   3D , 2D
Süper kahraman ekibi Teen Titans'ın üyelerine göre; bütün süper kahramanların kendilerine ait bir filmleri vardır. Fakat durum bizim ekip için böyle değildir. Fakat grubun fiili lideri Robin bu işi çözmeye ve yardımcı karakter yerine bir star olmaya kararlıdır. Ekip amacına ulaşmak adına; Hollywood’un en gözde yönetmeninin dikkatini çekmek için birkaç çılgınca fikirle beraber Tinsel Kasabası’na gelir. Ancak hayallerini gerçekleştireceklerinden emin olan grup üyeleri, dünyayı ele geçirmeye çalışan bir süper kötü tarafından yanlış yönlendirilir. İşler gitgide kötüye giderken süper kahraman ekibi, arkadaşlıklarının ve dirençlerinin sınandığı kimi olaylar sonunda, Teen Titans'ın kaderini kendi elleriyle zorlaştıracaklardır...
ORİJİNAL , TÜRKÇE   3D , 2D
FBI Rehine Kurtarma Takım lideri ve eski bir asker olan Will Ford artık gökdelenlerin güvenliğini değerlendirmektedir. Çin’deki görevi sırasında dünyanın en uzun ve en güvenli binası ateşler içinde kalınca tüm suç onun üzerine atılır. Artık aranan bir adam olan Will, yangının sorumlularını bularak adını temizlemeli ve binanın içinde sıkışıp kalmış olan ailesini ateş hattından kurtarmalıdır.
Dwayne Johnson’ın başrolünde yer aldığı filmin senarist ve yönetmenliğini Rawson Marshall Thurber üstleniyor.
Mesleğinde bir ömre yetecek kadar şiddete tanık olan Joe, geride kalan hayatını, seks ticareti için kaçırılan kızları kurtararak kazanmaya başlamıştır. New York senatörünün kızını kurtarması için kiralandığı zaman ise bir komplo ağının içine sürüklenir. Joe kısa sürede, kendisini ölü görmek isteyen düşmanlarıyla savaşmak zorunda olduğunu kavrayacaktır…
ORİJİNAL , TÜRKÇE   3D , 2D
Beaver ve Cat kısa sürede iki yakın dost olur. İkili, uzaylılar tarafından kaçırılan diğer hayvanları kurtarmak için tehlikeli bir maceraya atılır. Victor Azeev’in yönetmen koltuğunda oturduğu animasyonun senaryosunu Vasiliy Rovenskiy kaleme aldı.
ORİJİNAL , TÜRKÇE   2D
Her geleneğin arkasında bir devrim yatar. Önümüzdeki ‘Bağımsızlık Günü’nde, Amerika’nın her yıl gerçekleşen, 12 saatlik kanunsuzluğunun doğuşuna tanıklık edin: İlk Arınma Günü. ‘Amerika’nın Yeni Kurucuları’ suç oranını yılın geri kalanında yüzde birin altında tutmak için saldırganlığı bir geceliğine açığa çıkaran, sosyolojik bir teoriyi tecrit edilmiş bir toplulukta deniyorlar. Fakat zalimlerin şiddeti, ötekileştirilenlerin öfkesiyle karşılaşınca olayın etkileri şehir sınırlarından ülke çapına yayılıyor.
Orijinal adı The First Purge
ORİJİNAL , TÜRKÇE   3D , 2D
İnanılmaz Aile 2'nin yönetmen koltuğunda bir kez daha Brad Bird oturuyor. Filmde Jack-Jack'in süper güçlerinin gelişmeye başlaması sebebiyle, Bob'un ağırlıklı ilgisi küçük süper kahramandadır. Helen dünyayı kurtarmakla meşgulken, Bob da Jack-Jack'in süper güçlerini kontrol edebilmesi için onu eğitmeye çalışır. Senaryosu da Brad Bird tarafından kaleme alınan filminin orijinal seslendirme kadrosunda ise Craig T Nelson; Bob/Mr Incredible, Holly Hunter; Helen/Elastigirl, Sarah Vowell; Violet Parr, Samuel L Jackson; Lucius Best / Frozoneve Huck Milner; Dash Parr olarak yer alıyor.
ORİJİNAL , TÜRKÇE   3D , 2D
Kosta Rika yakınlarındaki Pasifik kıyılarında kurulu olan Isla Nublar adası, bundan tam 22 yıl önce Jurassic Park hikayesinin başlangıcına ev sahipliği yapmıştı. John Hammond'ın tasarladığı sıradışı park projesi, yıllar sonra hayata geçirilir ve böylece dinozor temalı, tam teşekküllü bir park ortaya çıkar. Ne var ki Jurassic World adındaki bu parkın sahibi Simon Masrani ve yardımcıları için, yıllar içerisinde azalan ziyaretçi sayısı çok büyük bir soruna dönüşür. Bu nedenle ziyaretçilerin ilgisini artırmak amacıyla riskli bir planı uygulamaya koyarlar. Simon Masrani'nin sahibi olduğu şirket, parktaki dinozorların genlerinden yeni bir dinozor türü yaratmaya karar verir. Ancak bu plan, ada sakinlerinin hayatını tehlikeye atacak ciddi bir tehditle sonuçlanır.
Sinema tarihinin en önemli serilerinden biri olan Jurassic Park'ın son filminin yönetmeni Safety Not Guaranteed filmiyle tanıdığımız Colin Trevorrow. Filmin senaryo aşamasında ise dört farklı yazarla birlikte çalışılıyor. Bu isimlerden biri, ilk Jurassic Park filminde olduğu gibi sonrakilerde de imzası bulunan Michael Crichton.
ORİJİNAL , TÜRKÇE   3D , 2D , DOLBY ATMOS 3D , DOLBY ATMOS 2D
İlk film “Jurassic World”ün birkaç yıl sonrasında geçen devam filmi, artık parkı istila etmiş olan dinozorları tehdit eden Isla Nublar adasındaki yanardağı konu alıyor. Dinozor eğitmeni Owen Grady (Chris Pratt) ve parkın eski müdürü Claire Dearing (Bryce Dallas Howard) dinozorları güvenli bir şekilde adadan nasıl götürebileceklerini bulmaya çalışıyor.
TÜRKÇE   2D
Yönetmen koltuğunda Üç Harfliler ve Şeytan-ı Racim filmlerinin senarist ve yönetmenliğini üstlenen Arkın Artaç’ın oturduğu Kabir Azabı filminin senaryosunu ise Murat Toktamışoğlu kaleme alıyor. Yerli yapımı korku filmleri arasında işlenmemiş bir konunun ele alındğı filmde, ölümün soğuk gerçekliğini ve kabir azaplarının dehşeti anlatılıyor.
TÜRKÇE   BÜYÜK OYUNU
Kısa bir süre sonra Nöroloji Konferansı’nın açılış konuşmasını yapacak olan David için bu konuşma çok önemlidir, çünkü bu konuşmanın başarısı rektörlük yolunda önünü açacaktır. Doktorların istirahat odasında çalışırken beklenmedik bir ziyaretçi gelir: 18 yıl önce bu hastanede çalışan ve David’in ilişki yaşadığı hemşire. Hemşirenin David’e bir süprizi vardır, yıllar önce yaşadıkları ilişkiden bir çocukları olmuştur, o çocuk şu anda babasını görmek üzere hastanededir, çocuğun peşinde ise içkili ve ehliyetsiz araba kullandığı ve hız yaptığı için bir polis vardır. Durumu kurtarmak ve bir an önce konferansta yapacağı konuşmaya konsantre olmak isteyen David’in söylediği tüm yalanlar işleri biraz daha karıştırmaktadır. Tüm bu karışıklıkta tek yardımcısı ise eski dostu Ted’dir. Başhemşire, rektör, Ted’in annesi, David’in eşi, bevliye doktoru, genç bir hemşire ve bunamış yaşlı bir hastanın da katılımı ile birlikte içinden çıkılmaz bir hal alan hikayesiyle oyun, izleyicilerine bol kahkahalı, kıpır kıpır bir gösteri vaad ediyor.
TÜRKÇE   BÜYÜK OYUNU
Fazla Mesai Tiyatro Grubu

Onlar, tiyatrodan farklı meslekleri olan tiyatro aşıkları. Kimi bankacı, kimi mühendis, kimi öğretmen, kimi öğrenci... Hepsinin ortak noktası tiyatroya gönül vermiş olmaları. İşlerini tamamladıktan sonra dinlenmek yerine tiyatro provası yapmayı tercih ediyorlar, Fazla Mesai'ye geliyorlar...

Yazan: Ray Cooney
Yöneten: Can Törtop

Fazla Mesai Yapanlar:

Ayfer Yılmaz, Cevher Kızıl, Ebru Karaarslan, Ece Demirayak, Elif Alkış, Gizem Yılmaz, Gülsün Ölçücü, Hale Ertuğrul, Merve Reşadiyeli, Mustafa Kaplan, Nazire Köse, Nur Misir, Tolga Oyanay
Dünyanın en önemli güvenlik uzmanlarından biri olan Ray Breslin, işinde son derece tanınan bir güvenlik tasarımcısıdır. Kendi tasarlayıp inşa ettiği üst düzey korumalı hapishanenin konuklarından biri ise kendisi olur. Kendi tasarladığı hapishanede şimdilerde mahkum olarak yer alan Ray, yüksek güvenlik engellerini bir bir aşarak firar etmeyi planlamaktadır. Bu yolda hapishanenin en saygı duyulan mahkumlarından olan gizemli Emil ile anlaşır. Emil'in tek derdi arkadaşlarına zarar gelmemesi, hapishane şartlarının mümkün mertebe insancıl olmasıdır. Ancak Ray'in planları bambaşkadır...
Breslin, yüksek güvenlikli hapishaneden kaçışının yıllar sonrasında yeni bir birinci sınıf, kiralık güvenlik gücü oluşturmuştur. Ama takım üyelerinden biri Hades olarak bilinen bilgisayarlı tekno-terör savaş-labirentinde kaybolduğunda, Breslin ile Trent DeRosa ile birlikte, dünyanın en iyi gizli hapishanesine girme, kaçırılan takımı serbest bırakma ve onları canlı halde geri getirmenin bir yolunu bulmalıdır...
ORİJİNAL , TÜRKÇE   2D
Kapalak Kızı, genç bir kızın başına gelen korkunç bir hikayeyi anlatıyor. 1990'lı yıllarda Karadeniz dağlarının arasındaki Giresun'da yaşanan bir olay, birçok kişinin hayatını değiştirir. Okulun güzel hademesi Ayşe, 19 yaşında bir genç kızdır. Sevdiği adamın asker yolunu gözleyen Ayşe, günün birinde okulun müdürü tarafından tecavüze uğrar. Bu olay Ayşe'nin hayallerini yıktığı gibi, kendi canını da almasına sebep olur. Utancından kendi canını alan Ayşe'nin yaslı annesi için bu acı dayanılmaz olur. Kızının intikamını almaya kararlı olan acılı anne, okul müdürüne büyü yaptırır. Ancak her kötülüğün sahibine dönmesi gibi, annesinin yaptırdığı büyü de Ayşe'yi etkiler. Genç kızın ruhu artık okulun bölgesine hapsolmuştur. Ayşe'nin ruhunun öğrenciler tarafından görülmeye başlanması üzerine okul terk edilir. Ancak Ayşe, kendisinin ölümüne sebep olan müdürden intikamını almayı başarır. O günden bu yana da Ayşe'nin ruhu bölgede korku salmaktadır. Can Yavuz ve ekibi, Ayşe'nin musallat olduğu okulu bulmak ve paranormal olayları kaydetmek için çıktıkları yolculukta, sık ormanın içinde yol alırken, hazır olmadıkları pek çok dehşete tanıklık edeceklerdir... Yönetmen koltuğunu Ramazan Özer ve Fatih Gürler'in üstlendiği yerli korku filminde başrolleri Can Yavuz, Arifhan Durmuş ve Alperen Demirtaş üstleniyor. Filmin senaryosu ise Gurbet Gurur Cantürk'ün imzasını taşıyor.
TÜRKÇE   3D , 2D
Kaptan Dandun, bir gemi kaptanı ve dostlarının onları alt etmeye çalışan düşmanlarına karşı verdikleri mücadeleyi anlatıyor. Sharky isimli gemilerini denize indirmeye hazırlanan Kaptan Dandun ve mürettebatı başlarına geleceklerden habersizdirler. Kaptan Dandun için dostları Mikey ve Bonnie her şeyden önemlidir. Onların başı derde girdiğinde ise her şeyi yapmaya hazırdır. Dandun ve arkadaşları onları alt etmek isteyen düşmanlarına karşı zorlu bir mücadeleye atılır. Kaptan Dandun’un derin denizlerdeki dev dostları da onları yalnız bırakmaz. Dandun ve arkadaşlarının birbirlerine ne kadar bağlı olduklarını kanıtlayacak olan macera böylece başlamış olur.

Yönetmenliğini Hubert Weiland'ın üstlendiği animasyon maceranın senaryosunda ise Gabriele M. Walther ve Mark Slater'ın imzası var. Walther aynı zamanda filmin yapımcılığını da üstleniyor. Filmin müzikleri Sevimli Ejderha: Kokonat'ın da müziklerine imza atan Stefan Maria Schneider'e ait. Filmin seslendirme kadrosunda ise Fatih Özkul, Müjde Çapraz, Ayşegül Bingöl, Rıza Karaağaçlı, Çağatay Kehribar, Mehmet Zorlu, Erol Eren, Sait Seçkin, Gökmen Bayraktar ve Murat Değirmenci gibi isimler yer alıyor.
TÜRKÇE   2D
Karantina XII, staj için terk edilmiş bir adaya giden bir grup öğrencinin hikayesini konu ediyor. Yıllarını paranormal olaylarla ilgili araştırma yaparak geçiren Cahit hoca Arkeoloji bölümünde öğrenci olan Mina, Anıl, Berna, Selin ve Batu’yu staj için bir adaya gitmekle görevlendirir. Grup, terk edilmiş bir ada olan Karantina Adası'na gidecek ve burada arkeolojik araştırma yapacaktır. Öğrenciler tatillerini yarıda bırakıp bilmedikleri bir yere gitmeye pek razı değildir fakat Mina kamp yapıp, tatile devam ederek staj yapma fikriyle herkesi ikna eder. Karantina Adası hakkında hiçbir şey bilmeden yola koyulan ekip vardıklarında adaya girilmesinin yasak olduğunu öğrenir. Üstelik onları bekleyen umulmadık bir misafir vardır. Mina ve Anıl, çok geçmeden profesörün onları bu terk edilmiş adaya göndermesinin nedenini anlar. Başlarının belada olduğunu anlayan grup adadan kurtulmak için her yolu denemeye başlar. Fakat adadaki misafirin kuralına göre içlerinden sadece biri kurtulabilecektir.

Can Varol’un yönetmen koltuğunda oturduğu senaryosunu Murat Barutçu'nun kaleme aldığı Karantina XII filminin oyuncu kadrosunda Berna Üçkaleler, Umut Demirdelen, Şevket Süha Tezel, Anıl Can Yılar, Cansu Şahin, Barış Efe gibi isimler yer alıyor.
TÜRKÇE   2D
Üç kardeşin yolları yıllar önce ayrılmıştır. Aradan geçen 30 yılın ardından babaları çocuklarını bir araya getirmek ister ve onları Hasanlar Köyü’ndeki evlerine geri çağırır. Kardeşlerden en büyüğü Cemal, onları alır ve nedenini bilmedikleri bir yolculuğa çıkar. Üç kardeş köye gittiklerinde ise babalarının öldüğünü öğrenirler. Babaları, köyün acayipliklerinden biri olan kelebeklerin gelişinde gömülmeyi vasiyet etmiştir. Birbirlerini çok az tanıyan kardeşler köyde kaldıkları süre boyunca yaşadıkları olaylarla kendilerini, birbirlerini ve babalarının kim olduğunu anlamaya çalışır.
"Sarmaşık"ın ödüllü yönetmeni Tolga Karaçelik’in yönetmenliğini üstlendiği “Kelebekler” filminin oyuncu kadrosunda Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ, Tolga Tekin, Serkan Keskin, Hakan Karsak, Ezgi Mola, Ercan Kesal gibi oyuncular rol alıyor.
Amin, Paris'e taşınan genç bir senaristtir. Yaz tatili için Akdeniz'deki memleketine gider. Zamanını plajlarda ve çocukluk arkadaşları ile barda geçirmektedir. Bir akşam ve şarkı söyleyişini büyüleyici bulduğu Jasmine ile tanışır. Onunla "filmlerdeki gibi" tutkuları deneyimlemek ister. Amin, en yakın arkadaşı sayesinde o sırada villasında yaz tatilini geçiren büyük bir yapımcı ile tanışır. Bu yapımcı Amir'e ilk filminin yapımcılığını üstlenme teklifinde bulunur. Bu film projesi ile birlikte Amin, kendini birçok seçimle karşı karşıya bulacaktır.

Filmin yönetmenliğini Tunus asıllı ödüllü Fransız Yönetmen Abdellatif Kechiche üstleniyor.
ORİJİNAL , TÜRKÇE   2D
Theo ve Luke birbirinden tamamen farklı yapıda insanlardır. Birisi işleri kaba kuvvetle çözerken diğeri ise olayları aklı ile çözmeye çalışır. Büyükelçinin kızının kaçırılması ikisinin bir araya gelmesine neden olur. Kaçırılan kızı kurtarmak için birlikte çalışmak zorunda olan Theo ve Luke zorlu bir maceraya atılır. Çünkü kızın kaçırılması basit bir fidye isteme olayından çok daha fazlasıdır. Torsten Künstler'in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Til Schweiger, Matthias Schweighöfer, Anne Schäfer, Lisa Tomaschewsky gibi isimler yer alıyor.
ORİJİNAL , TÜRKÇE   2D
Korkuluk, bir mısır tarlasından geçtikten sonra hayatları kabusa dönen bir grup gencin hikayesini anlatıyor. Bir grup genç rüyalarındaki yazı geçirmek için yola koyulurlar. Gizli bir kıyı gölüne geldiklerinde arabalarını bırakıp yürüyüşe çıkmaya karar verirler. Keyifli bir şekilde etrafı dolaşan ekip içinde korkulukların bulunduğu bir mısır tarlasına varırlar. Gençler yola devam edebilmek için mısır tarlasını geçmelidirler. Fakat tarlada tuhaf durumlar gerçekleşmeye başlar. Yaşananlardan rahatsız olan ekip arabalarına geri dönüp bulundukları ortamdan uzaklaşmayı ister ama geri döndüklerinde araba yoktur. Gençler farkında olmadan başlarına büyük bir bela almıştır. Geçmeye çalıştıkları tarla bir çiftçiye aittir ve çiftçi tarlasından izinsiz geçenleri birer korkuluğa dönüştürmektedir. Peşlerine düşen çiftçiden kaçmaya çalışsalar da başarılı olamazlar. Ekip, korkuluk olarak ölüme terk edildikleri tarladan kurtulmak için zorlu bir mücadele vermek zorundadır.

Stu Stone’un yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu Stone, Adam Rodness ile birlikte kaleme alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Hannah Gordon, Mike Taylor, Austin Duffy, Sammi Barber gibi isimler yer alıyor.
TÜRKÇE   BÜYÜK OYUNU
İçerik:
İstanbul Tiyatro Topluluğu kuruluşunun 6. yılında repertuarına 4 yıl önce aldığı ve özenle uyarlamasını 2 yılda yaparak, ülkemizin saygın yazarlarından Sabahattin Ali'nin önemli eseri, yazarın ölümünün 70. yılında eserlerinin bir dünya klasiği olma yolunda ilerlemesi ile klasikleşen Kürk Mantolu Madonna adlı aşk romanın derin dramatik yapısını sahneye taşıyarak seyirciyle buluşmasını sağlıyor.. Muhakkak bütün insanların birer ruhu vardı,ama bir çoğu bunun farkında değildi ve gene farkında olmadan geldikleri yere gideceklerdi. Bir ruh ancak bir benzerini bulduğu zaman ve bize bizim aklımıza, hesaplarımıza danışmaya lüzum bile görmeden,meydana çıkıyordu.Biz ancak o zaman sahiden yaşamaya, ruhumuzla yaşamaya başlıyorduk '' dizeleriyle aşkın insan ruhu üzerindeki gücünü tasvir eden bu derin eseri, Tiyatroya uyarlanmış haliyle keman ve piyano ezgileri içinde izlemeye hazır mısınız ?

Yazan: Sabahattin Ali
Tiyatro: İstanbul Tiyatro Topluluğu
Uyarlayan/Yöneten: Saygın Aşan
Tür: Aşk / Dram
Süre: Çift Perde/ 1 saat 50 dk.
Müzik: Keman / Piyano
Kostüm: Jose Andre Plaza
Dekor Tasarım: Sema Selin Falay
Süpervizör: İvan Zielinski

Oyun başladıktan sonra içeri alım yapılmamaktadır.
İndirimli bilet öğrenci,emekli ve 60 yaş üstü için geçerlidir.
ORİJİNAL   SPOR
TÜRKÇE   BÜYÜK OYUNU
Fazla Mesai Tiyatro Grubu

Onlar, tiyatrodan farklı meslekleri olan tiyatro aşıkları. Kimi bankacı, kimi mühendis, kimi öğretmen, kimi öğrenci... Hepsinin ortak noktası tiyatroya gönül vermiş olmaları. İşlerini tamamladıktan sonra dinlenmek yerine tiyatro provası yapmayı tercih ediyorlar, Fazla Mesai'ye geliyorlar...Yazan: Ekrem Reşit Rey

Yöneten: Ümmühan KıldişFazla Mesai Yapanlar

Alev Evren

Arzu Alınca

Ferhat Balaban

Gülce Kırdar

Gülfem Aksoy

Kübra Aksoy

Merve Aşçıoğlu

Mustafa Dumlupınar

Özgür Övünç

Ramazan Ekinci

Rıdvan Uğur

Şule Bayar

Tarık Çatalkaya

Tolga Oyanay
ORİJİNAL , TÜRKÇE   2D
Paris’te bir malikaneye taşınan Bob ve Anne, sosyeteden dostlarını akşam yemeğine davet eder. Çift 12 kişilik bir davetli listesi oluşturmuştur fakat son dakika eklenen bir konuk sayının 13’e çıkmasına neden olur. Bu durum uğursuzluk getirecek diye ev sahibini oldukça rahatsız eder. Sayıyı değiştirmeye karar veren ev sahibi, hizmetçisi Maria’nın da yemeğe katılmasını sağlayarak sayıyı 14’e çıkarır. Ancak önemli bir şartı vardır; Maria’nın yemek boyunca aristokrat bir zengin gibi davranması gerekmektedir. Yemek boyunca rol yapan Maria, sanat uzmanı olan konuk David ile yakınlaşınca olaylar farklı şekilde gelişmeye başlar.
Klasik film Mamma Mia'nın devam halkasında; karakterlerin dününü ve bugününü araştırmak, geçmişte oluşan ilişkilerin günümüze nasıl etki ettiğini göstermek üzere zamanda geri ve ileri gidiliyor.
TÜRKÇE   NORMAL
Oyun Hakkında:
“Mandragora Sirki” iki palyaçonun komedi ve aşk hikayesini anlattığı, düşüncelerin ve
diyalogların sözler olmadan anlaşıldığı, sözsüz bir tiyatro oyunudur. Sirk gösterisi, müzik,
alışılmamış enstrümanlar oyunun sahnelerini birbirine dokurcasına bağlayarak sirk şiirsel bir
hal alır ve seyirciye bir gösterideki durumları, çatışmaları ve çözümü anlamasını sağlar.
Oyunun ilk gösterimi Arjantin’de yapılmıştır ve 15 yıldır hala gösterilmektedir. Mandragora
Sirki 2010’dan beri ve günümüzde, Asya Avrupa, Amerika, Afrika boyunca 48 ülkeye kadar
gösteri yapıldığı Dünya Çapında Tur da daimi olarak oynanmaktadır.
Topluluk Hakkında
Arjantinli bağımsız tiyatro topluluğu Mandragora Circo “Mandragora Circus”u Uluslararası
Tur: “Dünya bizim evimiz”in parçası olarak sunmaktadır. Son 8 yıldır Amerika, Avrupa,
Asya ve Afrika kıtaları boyunca 48’den fazla ülkeyi sürekli seyahat ediyorlar ve ülke ülke
durmaksızın bu sözsüz oyunu oynuyorlar.
2018’de tur, oyunu gösterdikleri Hindistan, Çin, Moğolistan, Sri Lanka, Portekiz, Polonya,
Romanya ve Türkiye gibi Asya ve Avrupa ülkeleri odaklandı. Gösteri Ağustos’ta Uluslararası
Çocuk Tiyatro Festivalinde ve Pekin’de yapılacak olan Assitej’de gösterilecek.
2016i 2017’de Uluslararası Tur Afrika’ya odaklanmış, 15 ülkeyi ziyaret ederek, tüm kıtada
festivaller ve tiyatrolarda performans sergilemiştir. Ayrıca Filistin, Ürdün, Çin ve
Hindistan’da oynamışlardır.
Topluluk Bosna, Fransa ve Polonya’da oyunu göstermek için Avrupa’yı gezdikten sonra,
“Mandragora Circus” 2015’te Bükreş, Romanya’da 11. Uluslararası Çocuk Tiyatro Festivali
için seçilmiştir.
“Mandragora Circus”un uluslararası turu Kasım 2010’da, topluluğun Arjantin’de,
Patagonya’nın en altında Birleşik Devletler’de Alaska’nın en ucuna kadar tüm Amerika’yı bir
uçtan bir uca gezince başlamıştır. 4 yıl boyunca 18 farklı ülkede festivallerde ve tiyatrolarda
oyunu gösterdiler.
Topluluk MandragoraCirco’ya 2003’te Ajantin Oatagonya’da hayat verdi. Topluluk,
Arjantin’de 1998’den beri, halihazırda diğer toplulukların üyesi olan müzik, tiyatro, dans ve
sirkte performans gösteren Marianna Silva ve Juan Cruz Bracamonte tarafından
oluşturulmuştur.
2003’tei sözsüz bir hikaye anlatan, farklı türde sanatsal ifadelerin bir araya geldiği tiyatro
oyunu “Mandragora Sirki”ni ilk oyunlarını sergilediler. Başlangıçtan beri sürekli sunulan
gösteri 2005’te her yıl düzenlenen Ulusal Arjantinn Tiyatro Festivali’nde Patagonya
Bölgesini temsil etmek için seçilmiştir. Gösteri 15 yıldır yetişkin, çocuk tüm seyircilerini
eğlendirmektedir.
ORİJİNAL , TÜRKÇE   2D
Dünyaya kült roman Frankenstein'ı armağan eden yazar olarak edebiyat tarihine kazınan Mary Shelley'nin romanı yazma süreci de bir o kadar büyüleyicidir. Ünlü felsefeci babası ile 18. yüzyıl Londra'sında büyüyen Mary Wollstonecraft Godwin, dünyada kendi izini bırakmaya kararlı bir hayalperesttir. Büyüleyici şair Percy Shelley ile tanışınca bohem ve ihtiraslı bir aşka atılır. Yaşanan tutkulu ve trajik olaylar Mary'yi şekillendirecek ve gotik başyapıtına ilham kaynağı olacaktır.
ORİJİNAL , TÜRKÇE   3D , 2D , DOLBY ATMOS 3D , DOLBY ATMOS 2D
Görevimiz Tehlike serisinin 6. devam halkasıdır. Filmin başrolünü Tom Cruise üstlenirken kadroda Luther Stickell rolündeki Ving Rhames, Benji Dunn rolündeki Simon Pegg ve Ilsa Faust rolündeki Rebecca Ferguson, Alan Hunley'i canlandıran usta oyuncu Alec Baldwin, Solomon Lane'i canlandıran Sean Harris, Julia Meade'i canlandıran Michelle Monaghan, Henry Cavill, Vanessa Kirby ve Angela Bassett yer alıyor.
"İstanbul ve Ankara’nın en yetenekli genç komedyenlerinden Akın Aslan, Mustafa Sağır FADE Sahne’de. 2 komedyen, 2 gösteri, 2 saat Stand Up!
Tel/Rez: 03124678782 - 0505 649 40 88
"
ORİJİNAL , TÜRKÇE   2D
Yönetmenliğini Hunger Games filminin senarist ve yönetmeni Gary Ross’un üstlendiği komedi ve suç filmi, Ocean's üçlemesinden Ocean's Eleven adlı filmin kadın oyunculardan oluşan tekrar çekimidir. Bir grup kadın suçlunun MET Ball galasını soyma planlarını aktaracak filmde Helena Bonham Carter, Anne Hathaway, Sandra Bullock, Cate Blanchett, Mindy Kaling, Rihanna ve Awkwafina gibi ismler yer alıyor.
ORİJİNAL , TÜRKÇE   3D , 2D
Eskiden yalnızca canavar misafirleri kabul eden Otel Transilvanya yeni gelişmelerin ardından kapılarını insan ziyaretçilere de açmaya başlamıştır. Ancak Drakula'nın başka bir büyük sorunu vardır. Yarı vampir yarı insan olan sevgili torunu Dennis vampir özellikleri göstermiyordur. Mavis ile eşi Johnny insan soyundan gelen akrabalarını ziyarete gittiklerinde Drak da canavar arkadaşlarıyla işbirliği yaparak torunu Dennis'i eğitim kampına almaya karar verir. Bu eğitim esnasında Drakula'nın çok yaşlı ve eski kafalı babası Vlad ailesini ziyaret etmek için otele gelir. Vlad'in küçük torununun saf kan vampir olmadığı ve otele insanların da kabul edildiği gerçekleriyle yüzleşmesi işleri içinden çıkılmaz bir noktaya sürükler.
İlki 2012 yılında vizyona giren keyifli animasyon serisi, sadece ülkemizde değil dünya çapında çok iyi gişe rakamları elde etmiş ve büyük-küçük tüm seyirci kitlesini eğlendirmeyi başarmıştı. Yönetmenliğini Genndy Tartakovsky'nin üstlendiği devam filminin senaryosu Adam Sandler ve Robert Smigel'e ait. Filmin orijinal seslendirme kadrosunda ise Mel Brooks Adam Sandler, Selena Gomez, Steve Buscemi, Keegan-Michael Key, Andy Samberg ve Kevin James başı çeken isimler.
ORİJİNAL , TÜRKÇE   3D , 2D
Mavis, lüks bir canavar gemisinde bir aile yolculuğu ayarlayarak Dracula'ya sürpriz yapar. Tatil sayesinde Dracula otelden başını kaldırıp biraz nefes alabilecektir. Dracula'nın arkadaşları da bu geziye katılmaya karşı koyamaz. Canavarlar, canavar voleybolundan devasa büyüklükteki büfelere ve egzotik gezilere kadar gemi gezisinde sunulan tüm eğlencelerle günlerini gün ederler. Fakat işler Dracula'nın geminin ilgi çekici ancak tehlikeli kaptanına aşık olmasıyla birlikte değişir. Aile, arkadaşlar ve tomurcuklanan bir romantizmi dengede tutmak, en güçlü vampir için bile çok fazla olabilir...
TÜRKÇE   ÇOCUK OYUNU
Tiyatro VOL.5
Oyunun Türü: ?Çocuk Oyunu
Yazan:? Kim Hummelstump
Yöneten:? Ömer Polat
Proje Asistanı:? Mustafa Çevik
Oyuncular:? Gizem Tataroğlu, Berna Özcan
Süre: ?35 dakika
Yaş Grubu: ?4 +
Bilet fiyatları: ?Çocuk 20 Tl Refaketçi yetişkin ücretsiz
BİLGİLER:
Vol:5 Tiyatronun çocuk oyunu olan Oyunbozan, İskandinav yazar Kim
Hummelstump tarafından yazılmıştır. Yalnızlık ve arkadaşlık temalı oyun, ilk kez
dilimize çevrilmiştir.
Arkadaşlığın, paylaşmanın ve birlikte mücadele etmenin kısa öyküsü
“Oyunbozan” ile karşınıza geliyor.
Bir gün yoldan geçerken hiç tanımadığı bir çocukla karşılaşan Jumbo, onunla
arkadaş olmak ister. Tiny’nin aksi tavırları ve merakı onu yıldırmaz. Jumbo, Tiny’ye
gerçek arkadaşlığın paylaşmak olduğunu anlatır.. Tiny’nin kocaman bir oyun alanı,
Jumbo’nun ise sadece iyi huy yayıcısı vardır.
TÜRKÇE   NORMAL
2 saatlik keyif ve eğlence keyif dolu vakit geçirirek, içinizde ki sanatçının neler yapabileceğine şaşırmak isterseniz sizleri stüdyomuza davet ederiz.

Etkinliğimiz sonunda yaptığınız resimlerinizi evinize götürüp duvarınıza asabilirsiniz.

Resimler yağlı boyayla yapılmaktadır. Tüm malzemeler stüdyomuz tarafından temin edilecektir.
ORİJİNAL , TÜRKÇE   2D
Kolombiyalı gazeteci Virginia Vallejo, 1981 yılında, uyuşturucu kaçakçılığıyla para kazanıp iktidarı ele geçiren ve dostlarını ülkenin yeni nesil zengin insanlarına dönüştüre Pablo Escobar ile bir ilişkiye başlar. Escobar 80'li yıllarda Kolombiya'nın zordaki insanlarının hayatını iyileştirme çabaları ile ün kazansa da, Virginia ilişkileri ilerledikçe Escobar'ın Kolombiya'daki suç imparatorluğunu kontrol edip uyuşturucuyu tüm ABD'ye yayma gücünü anlamaya başlar. Başkan Belisario Betancur'un ABD ile işbirliği yaparak Escobar'ı durdurmaya çalışması ve onu Kolombiya dışında yargılamak için iade etme kararı ile, Escobar'ın ülkedeki bütün politikacı ya da sivil düşmanlarını ortadan kaldırmak için başlattığı, her şeye hükmetme isteğini açığa çıkaran bir savaş başlar. Kariyeri ve itibarı Escobar tarafından yok edilen Virginia, ya Escobar ya da düşmanları tarafından öldürülecek ya da öldürülmeden önce Narkotik ajanı Shepard'ın Escobar'ı durdurmasına yardım etmeyi göze alacaktır...
"İhtiyarlara Yer Yok" filmindeki performansı ile Oscar ödülüne layık görülen Javier Bardem'in ünlü uyuşturucu baronuna hayat verdiği filmde, Oscar ödüllü Penelope Cruz ise onunla romantik bir ilişkinin ortasına atılan gazeteci Virginia Vallejo'yu canlandırıyor. Biyografik yapım "Pablo Escobar'ı Sevmek" Virginia Vallejo'nun kendi otobiyografik romanından senaryolaştırıldı.
Peter Pan ve arkadaşları gizli adada mutlu bir şekilde yaşamaktadır. Adanın huzuru için Peter Pan ve arkadaşlarının gizli adayı ve sihirli kitabı korumalıdır. Fakat Kaptan Kanca ve korsanları bir süredir peşinde oldukları Peter Pan ve arkadaşlarını güçlerini kötüye kullanarak ele geçirir. Gizli ada ve sihirli kitap artık tehlike altındadır. Tinker Bell ve arkadaşları Peter Pan ve sihirli kitabı kurtarıp adanın güvenliğini sağlayabilecek midir?
TÜRKÇE   BÜYÜK OYUNU
Ankara'nın en başarılı genç komedyenlerinden Baturay Özdemir'in tek kişilik stand up gösterisi.
ORİJİNAL , TÜRKÇE   2D
Lucas elmaslı ticaret yapan ABD'li bir ticaret adamıdır. Kaynağı belirsiz olan nadir mavi elmasları satmak için Rusya'ya gider. Yaptığı anlaşma çökmeye başlarken Rus bir kafe sahibi Katya ile küçük bir Sibirya kasabasında yakınlaşır. İkilinin ilişkisi kısa sürede saplantılı bir hal alır. Lucas'la Katya'nın ilişkisi derinleşirken, Lucas kendisini kurtarmayı başaramadığı elmas ticaretinin tehlikeli dünyasını da keşfedecektir. Amerikalı adam umutsuzca çıkışı olmayan bir dünyadan çıkmaya çalışırken iki bölge kesişmeye başlayacaktır...
ORİJİNAL , TÜRKÇE   2D
Şeytan Kulesi, deniz feneri onarımı için adaya giden bir adamın hikayesini konu ediyor. Tom Doherty, deniz fenerini ilk gördüğünde lanetlendiğinden bihaberdir. Gazetede gördüğü ilan ile adaya gelen Tom, eski bir deniz fenerini ve harap binaları onarmakla görevlidir. Tom bu işi isteyen tek kişi olduğunu bilmemektedir. İlanı gören yerlilerden kimse işe başvurmamış, hiç imse orada çalışmaya cesaret edememiştir. Denizin karşı yakasında bulunan fener geçmişte kötü bir ruha yakalan bir adam tarafından ele geçirilmiştir. Deniz fenerinde yalnız olan Tom, kısa sürede bir tuhaflık olduğunu fark eder. Ruhani varlıklardan gelen mesajlar Tom’un adanın karanlık geçmişinin derinliklerine çekilmesine neden olur. Tom üzerindeki lanetten kurtulabilmek için kendi geçmişiyle de yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Andrew Wiest'in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu Wiest, Ryan Reed ve Angela Townsend ile birlikte kaleme alıyor. Korku, gerilim türündeki filmin oyuncu kadrosunda Colton Christensen, Elizabeth Mouton, Cory Dangerfield, Robert Bear, Larry Laverty gibi isimler yer alıyor. Görüntü yönetmenliğini Dusty Jones’un üstlendiği filmin müzikleri ise Luke Dowler’a ait.
TÜRKÇE   NORMAL
Türkiyede ki ilk ve tek psikolojik korku ve gerilim tiyatro oyunu.
ORİJİNAL , TÜRKÇE   2D
Büyümekte olan isimsiz bir şehrin karanlık merkezinde geçen “Terminal”, şeytani bir görev yerine getiren iki suikastçıyı, ölümcül bir hastalıkla mücadele eden bir öğretmeni, gizemli bir hademeyi ve iki farklı hayat süren meraklı bir garsonu konu alıyor. İntikam ateşiyle yanıp tutuşan, esrarengiz bir suç dehası yüzünden hayatları birbirine giren ekip, ölümcül sonuçlarla karşı karşıya kalıyor.
TÜRKÇE   2D
Lise arkadaşı olan Melek, Burcu, Eda ve Ayla aradan geçen yıllara rağmen birbirinden kopmamıştır. Hayatlarında her şey yolundadır; ta ki Havel adında Şaman bir kadınla tanışana kadar. Bir gece Havel ile karşılaştıktan sonra hayatları adeta cehenneme dönen dört genç kız başlarına gelenlerle yüzleşmek zorundadır.
İngiltere’de bir tiyatro oyununda çalışan ünlü Hollywood yıldızı Gloria Grahame, genç oyuncu Peter Turner ile tanışır. Aralarında başlayan yakınlaşma kısa sürede tutkulu bir aşka dönüşür. Tüm zamanlarını birlikte geçiren iki sevgilinin mutlu beraberlikleri Gloria’nın ölümcül bir hastalığa yakalanmasıyla zorlu bir sürece girer. Aradığı sıcaklığı Peter’de bulan Gloria sevgilisinden güç alarak hayata tutunmaya çalışır. Paul McGuigan’ın yönettiği filmin başrollerinde Annette Bening, Jamie Bell ve Julie Walters yer alıyor.
ORİJİNAL   2D
Güney Amerika'da doğan ve İspanyol Kraliyeti'nin bir görevlisi olan Zama, kraldan bir terfi mektubu beklemektedir. Fakat mektup hiçbir zaman gelmez. Mektubu beklerken her şeyini kaybettiğini fark eden Zuma, tehlikeli bir haydut avına girmeye karar verir. Evinden uzak topraklarda giriştiği macera sonucu tutuklanan Zama idama mahkum edilir. Artık tek amacı hayatta kalmaktır.
ORİJİNAL   2D
Güney Amerika'da doğan ve İspanyol Kraliyeti'nin bir görevlisi olan Zama, kraldan bir terfi mektubu beklemektedir. Fakat mektup hiçbir zaman gelmez. Mektubu beklerken her şeyini kaybettiğini fark eden Zuma, tehlikeli bir haydut avına girmeye karar verir. Evinden uzak topraklarda giriştiği macera sonucu tutuklanan Zama idama mahkum edilir. Onun artık tek amacı hayatta kalmaktır.
ORİJİNAL , TÜRKÇE   BALE
ANKARA DEVLET OPERA VE BALESİ
ZORBA
2 perde / 95 dakika


Müzik Mikis THEODORAKIS
Libretto ve Koreografi Lorca MASSINE

Koreografi Asistanları Anna KRZYSKOW JAGODZINSKA
Dekor ve Kostüm Tasarım Gürcan KUBİLAY
Işık tasarım Fuat GÖK


Zorba Burak KAYIHAN, Eren KELEŞ, David KHOZASHVILI
John Eren KELEŞ, İlhan DURGUT
Marina Mine İZGİ, Özge ONAT, Nazmiye KHOZASHVILI
Manolioes İlhan DURGUT, David KHOZASHVILI, Emre GÜLER
Madame Hortance Sanem SUBAYGİL, Ayşegül AYDEMİR
Solist Sanatçı Ferda YETİŞER, Selva ERDENERKIZLAR
Sevim BAŞOL, Müge GÖKTAN, Defne Devrim DİNÇER, Evrim BAKIRCI,
C. Ezgi ODABAŞI, Şelale POLATKAN, Bleda ÖZLEM, Özge UYAL,
Aslıhan K. BAYSAK, Bahar KELEŞ, Güleycan KOCABEY, Ezgi SARIOĞLU,
Asena ÇELİK, Gökçe AKSU, Gizem TUNCEL, Cansın İRAVUL,
Kardelen BÜYÜKAKGÜL, Esra BÜYÜKKAYIKÇI, Sultan MENTEŞE,
Lara TÜRKOĞLU, Tilbe ÇETİN, Beril BAŞTÜRK.


ORYANTAL KIZLAR
Güleycan KOCABEY, Gökçe AKSU, Ezgi SARIOĞLU, Cansın İRAVUL,
Asena ÇELİK, Sultan MENTEŞE, Lara TÜRKOĞLU, Gizem TUNCEL,
Tilbe ÇETİN, Beril BAŞTÜRK.

ERKEKLER
Taner OĞUZHAN, Kadir OKURER, Uluç AYTAN, Cem ŞENOĞLU,
Aralcan KOCABEY, Volkan ALTUNEL, Bilal KILIÇASLAN, Berkay SARAÇOĞLU,
Etkin YÜZER, Kutay YAŞAR, Murat ROMANER, Umut Can ARZUMAN,
Anıl H. ACAR, B. Buğrahan ALNIAÇIK.

Repetitörler S. Zeynep SUNAL ÖNGÜN, A. Hakan ODABAŞI,
Almula ÖZLEM, Özge AY, Özge BAHARDOĞAN
Bale Notatörü Aslı ÖNGÖREN
Kondüvit Işınsu YAPICI


Ankara Devlet Opera ve Balesi
01 Ağustos 2018, ÇarşambaKONU
Küçük bir Yunan kasabasına John isimli bir Amerikalı gelir. Etkilendiği ve parçası olmak istediği geleneklerin cazibesine kapılarak güzel bir dul olan Marina'ya aşık olur. Marina'dan da karşılık bulur. Üstelik Marina, köyün yakışıklı delikanlısının aşkını da yok saymıştır. Yabancı birine aşık olduğu için Marina'ya köylüler karşı çıkar. Ancak John ile Marina'ya, John'un dostu Zorba sahip çıkar. Çift, kimsesi olmayan, ancak güçlü ve özgür bir adam olan Zorba'nın sayesinde aşklarını yaşama fırsatı bulurlar… Köylüler birlik ve geleneklerini korumak gayretindedir. Zorba, zavallı John´u köylülerin elinden zor da olsa kurtarırken sevgilisi Marina, intikam peşinde koşan kalabalığın kurbanı olur. Yaşama küsen Zorba, sirtaki oynayarak teselli bulurken, John ve diğerleri de bu dansa katılır. Herkes yeni bir yaşam için teselli, af ve dayanma gücü arayışı içindedir…