16 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygundur.
 Yaş Sınırı
16 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygundur.
"UYARLAMA: SOKAK KUMPANYASI

REJİ: SOKAK KUMPANYASI

REJİ ASİSTANI: EKİN ARSLAN

OYNAYANLAR:
ALPEREN ALPARSLAN
CAN KOÇ
EYLÜL GEDİK

MÜZİK:
CAN KOÇ

DEKOR/KOSTÜM/IŞIK/AKSESUAR: SOKAK KUMPANYASI

AFİŞ TASARIMI: ALİ TALEP

OYUN HAKKINDA:
Thebai şehri üzerine doğan güneş iki cesedi aydınlatır. Kral babaları Oidipus’un ölümünden sonra tahtı paylaşamayan büyük kardeş, meşru kral, kahraman Eteokles’in mermer mezarını ve küçük kardeş, hain Polyneikes’in güneşte çürümeye mahkum edilmiş bedenini... Yeni kral Kreon’un emriyle mezarsız bırakılan bu cesedi gömmenin cezası ölümdür. Peki ya kız kardeşleri Antigone, hain de olsa abisini mezarsız mı bırakacaktır? Gün batımına kadar izleyeceğimiz Antigone’nin ve Kreon’un kanunları, ritüelleri ve aile kavramını sorgulayışı olacaktır.
Sokak Kumpanyası Antigone’yi ele alırken Aristoteles’in çizdiği tragedya kurallarının bir kısmına sadık kalıyor. Öte yandan, bu hikayeyi tanrısal olmaktan uzak, insana ve günlük yaşama yakın bir tutumla inceliyor. Hikaye anlatma arzusuyla çok uzaklardan gelmiş üç kahin, günlük yaşamın akışına bir cep açarak bizlere eski bir hikayeyi hatırlatıyor. Ve şunu söylüyor:
İşte size anlatacağımız insanların hikayesidir.

Oyundan sonra söyleşi olacaktır.

Tarih: 27.1.2019
Saat: 19.00

Oyun Süresi: 60'Haydar Atçı'ya, Ayşe ve Özden Aydınoğlu'na, Mustafa Alparslan'a, Neslişah Canbaz'a, Barış Yılmaz'a ve Çankaya Belediyesi 100.Yıl Kültür Evi çalışanlarına teşekkürlerimizle.

Rezervasyon: 0505 649 40 88 ya da 0312 467 87 82"
{{salon.name}}
{{salon.distributionMethod}} {{salon.language}}
{{salon.adres}}
{{detail.adres}} {{detail.ilce}}

{{error}}