Genel İzleyici
 Yaş Sınırı
Genel İzleyici
"Oğuzhan Karadavut'un uyarlaması ve yönetmenliğini üstlenmesi neticesinde modernize edilmiş bir güldürüdür. Bu güldürü Fransız komedi yazarı Molière tarafından yazılmış 5 perdelik bir oyundur. İlk kez 1668 yılında Palais Royal'da oynamıştır.

Paris'in zengin ve cimri burjuvalarından Harpagon, kızı Elise ve oğlu Cléante'yi varlıklı kişilere vermeye niyetlidir. Halbuki Elise, babasının yardımcısı olan Valère'yi, Cléante ise maddi sıkıntılar çekmekte olan Mariane'yı sevmektedir. Çocuklarının niyetlerini bilmeyen Harpagon, onlar hakkında kurduğu planı anlatır. Ayrıca Mariane'yi kendisine ayarlaması için çöpçatan Frosine'i devreye sokar. Cléante, babasının niyetini öğrenince acele para bulmaya çalışır ve tefeciden para bulmaya çalışır. Harpagon ise sürekli çalınır korkusu ile yaşadığı altınlarını bir sandığın içinde bahçeye gömmüştür.

Harpagon planını uygulayabilmek için Mariane'yi yemeğe davet eder. Davete çöpçatan Frosine'i ve kızı Elise'yi evlendirmeyi düşündüğü Anselme'yi de çağırır. Cléante ve Mariane ise Frosine'den yardım isterler. Frosine'e göre Harpagon'un Mariane'den vazgeçmesi için ona varlıklı ve soylu bir kadın bulmak gerekir. Ancak bu arada Harpagon, oğlunu Mariane'ye duygularını ilan ederken duyar. Evde patırtı kopduğu sırada Harpagon, sandığın yerinde olmadığını farkeder, eve polis şefini çağırır ve herkesten kuşkulandığını belirtir. Sandığı Cléante'nin uşağı La Flèche bulmuş ve efendisine vermiştir. Her şeyi kaybettiğini düşünen Valère, yaşam öyküsünü anlatır. Napolili soylu bir aileden gelmesine rağmen, bir deniz kazasında ailesini kaybetmiştir. Öykü bitince Valère'nin Anselme'nin oğlu, Mariane'nin de erkek kardeşi olduğu anlaşılır. Sonunda Harpagon, Anselme'nin düğün giderlerini karşılaması koşuluyla çocuklarının sevdikleri ile evlenmelerine karar verir.

UYARLAYAN & YÖNETEN : OĞUZHAN KARADAVUT
FRANSIZCADAN TÜRKÇEYE ÇEVİRİ : SABAHATTİN EYÜBOĞLU
KOSTÜM YÖNETMENİ : EMRE PİŞİREN
IŞIK & SES : TURGUT ÜÇGÜN
CANLI MÜZİK : ALİ ÇINAR , ORHUN ÇEVİK , DUYGU ÜNALAN
YAPIM : ONUNCU KÖY MEDYA
OYUNCULAR
BÜŞRA KADEM
ULAŞ DURMAZ
EBUBEKİR HORAT
MUSTAFA SELÇİK
İBRAHİM SEVİNÇ
MEHMET KARAKUŞ
MEHMET MEHTEROĞLU
DİLARA KUVAN
PINAR DİNÇER
HALİL CAN SIRAY
KAZIM ÖZBEK
TURGUT ÜÇGÜN
"