Yaş sınırı henüz tanımlanmamıştır.
 Yaş Sınırı
Yaş sınırı henüz tanımlanmamıştır.
"Türkiye'de Halk Dansları alanında İLKler yapan AKSAK bu kez ANKARA'yı sahnede canlandırıyor. 3000 yıllık tarihi dans ile harmanlayarak sahneleyecek 150 dansçı, sizleri bu görkemli geçmişin tanıklığına çağırıyor. Her gün yürüdüğümüz yollardan, çıktığımız yokuşlardan bu kez Midasın, Beyazıt'ın Timur'un, Ahi Evran'ın Atatürk'ün izleri fışkıracak...

“Ankara Yükselse ve feleğin üstünde uçsa yeridir” der Evliyalar Ankara için.
Sırlar şehridir Ankara, Anadolu Bozkırında güç yarışında insanoğlunun tabiatı yendiğini bütün varlığıyla ispatlayan bir kenttir.
Ankara tarihinde ne bir mezra ne bir köy ne bir kasaba ne de bir şehir olmuştur. Ankara hep başkentti.
Ankara uzun bir yolun sonunda nefes, kavrulmuş bir toprağa su, dünya sultanlarına han, evliyalara diyar olmuştur. Ankara bir durak değil bir konaktır.

Hacı Bayram Veli İstanbul’un fethinin müjdesini çok önceden burada vermiştir. Yunus Emre burada giymiştir Dervişlik Tacını. Buradan yürüdüler buradan uzadı Mustafa Kemal Atatürk’ün elleri İzmir’e dökülen düşman üstüne.

Ankara rengarenk Anadolu geçmişine atılmış gri bir imzadır. evet gri derler bize, e gridir Ankara. çünkü ne beyazın ne siyahın esaretindedir. Kendi yolu kendi hikayesi vardır.

Bilgi için : 0534 390 18 38 // 0312 231 24 14
www.aksakkulup.com info@aksakkulup.com "